Vokālais konkurss „EUROJURMALA”Triāla sacensību starplaikos mūsu  kluba biedri piedalās arī citās aktivitātēs.
Kluba vokālās studijas „SOLO” vadītāja Ketija Agarska piedalījās starptautiskajā televīzijas mākslas forumā „Eurojurmala”2013, kas notika Jūrmalā Dzintara koncertzālē un ko organizēja producentu centrs „Impresa”.
Šogad uz šo pasākumu ieradās  vairāk kā 400 dalībnieki no vairāk kā desmit dažādām valstīm, tai skaitā Vācijas, Polijas, Krievijas, Igaunijas, Lietuvas, Ukrainas un citām.
Vokālajā konkursā kopā ar Ketiju dziedāja 68 dalībnieki, gan pazīstami dažādu starptautisko konkursu laureāti un diplomandi, gan debitanti.
Konkursā viņas grupā (15-18 gadi) uzvarēja Krievijas pārstāvis Vladislavs Antoņjans, otrā Amanda Bašmakova (Latvija), trešā Viktorija Točonaja no Igaunijas.
Atgādinam, ka Ketija ar dziedāšanu nodarbojas no piecu gadu vecuma un ir daudzu Latvijas un starptautisko konkursu laureāte.
No mūsu sportistu vidus arī Andris Grīnfelds savulaik piedalījās vokālajos konkursos. Savukārt Aivis Beļakovs  kopā ar brāli 2012.gadā izcīnīja otro vietu televīzijas šovā „Dvīņi dzied”.
Vokālie konkursi  savā būtībā ir ļoti līdzīgi sporta sacensībām, sākot ar gatavošanos, noskaņošanos, pasākuma struktūru,  psiholoģiju, un beidzot ar aizkulisēm un daudzām citām lietām. Tomēr  līdzīgi tiem sporta veidiem, kuros  rezultātu nenosaka sekundes un centimetri, vērtējums reizēm ir subjektīvs un atkarīgs no izvēlētās žūrijas līmeņa.

...
Komentāri (0)  |  2013-08-18 22:35  |  Skatīts: 1778x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Aizvadītajā nedēļas nogalē norisinājās Baltijas un Igaunijas čempionāts - Tapā!Tapā aizvadīts Baltijas triāla čempionāta otrais posms

Sestdien 3.augustā Igaunijas pilsētā Tapā notika otrais Baltijas triāla čempionāta posms.
Sacensības organizēja MC Panter. Trasi veidoja pagājušā gada desmitais Baltijas ranga sportists Margo Novikovs. Jāpiebilst, ka Tapā ir senas triāla tradīcijas. Jau padomju laikos triālu ar labiem panākumiem brauca šejienieši Margo Novikovs, Toivo un Kalle Ivaineni un citi, patreiz arī Jaaks Burks un Keity Meier.
Igaunija sportistus sagaidīja ar saulainu laiku un nopietnu karstumu, kas radīja fiziski vājākajiem sportistiem problēmas.
Trase viegla visās vērtējuma grupās, tomēr jāsaka, ka tehniska, īpaši A un B grupās, skatītājiem tīkama un tāda, kas nepieļāva nekādas atlaides un atslābināšanos no sportistu puses nevienā posmā. Visus posmus varēja izbraukt pa nullēm, tai pašā laikā jebkurā varēja dabūt arī „5”. Sportista meistarību arī izsaka fakts, cik visu faktoru summā katrs izdara šīs kļūdas.
...
Komentāri (0)  |  2013-08-06 00:32  |  Skatīts: 3081x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.Latvijas triāla čempionāta otrais posms Žagarē21.jūlijā Žagarē notika Latvijas čempionāta otrais posms, kuru sadarbībā ar Lietuvas sportistu Romas Kazimieraiti organizēja Agarska Triāla Klubs.

Naktī pirms sacensībām nolija lietus, bet sacensību laikā laika apstākļi bija lieliski. Trase nebija pārāk sarežģīta, par ko liecina vidējais punktu skaits posmos.

Sacensībās piedalījās 30 dalībnieki, kas ir viens no mazākajiem kvantitātes rādītājiem pēdējo gadu laikā, taču visi spēcīgākie braucēji pa grupām piedalījās un, protams, bija gatavi cīņai.

Sacensības notika Žagares „Ķiršu festivāla” ietvaros un tās apmeklēja vairāki simti skatītāju. Bieži bija dzirdami aplausi par sportistu labi izpildītiem elementiem, sevišķi A grupas trasē. Un tas bija patīkami dodot dalībniekiem papildus stimulu.

Galvenā intriga, protams, tika gaidīta cīņā par Latvijas čempiona titulu starp Andri Grīnfeldu(Agarska Triāla Klubs) un Kasparu Vērnieku(MT skola). Ja izdotos uzvarēt Andrim, tad viņš jau praktiski pirms pēdējiem diviem posmiem Ugālē un Priežkalnos kļūtu nesasniedzams.

Cīņa starp abiem līderiem izvērtās saistoša. Tik daudz kļūdu un muļķīgu „piecinieku”no abu braucēju puses sen nebija redzēts. Tai pašā laikā, kaut trase nebija grūta (uzvarētāja vidējais punktu skaits posmos 2,22), tajā bija daudz Eiropas čempionāta līmeņa sacensību elementi, uzlēcieni.

Jau no pirmā posma pirmajā aplī Andrim Grīnfeldam galīgi „negāja”. Aplī dominēja Kaspars Vērnieks uzvarot ar 11.punktu pārsvaru. Likās, ka rezultāts ir izšķirts, taču otrajā aplī savukārt galīgi „negāja” Kasparam un Andris nobrauca ar desmit punktu pārsvaru, tādējādi sadeldējot starpību līdz vienam punktam.

...
Komentāri (0)  |  2013-07-22 19:25  |  Skatīts: 10410x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Agarska TK atgriezies no Polijas čempionāta Ochotnicē!Tiko no Polijas triāla čempionāta posmiem Ochotnicē (netālu no Myslenices un Novij Targ) atgriezās Agarska Triāla Kluba sportisti Andris Grīnfelds un Ketija Agarska, kurai tās bija pirmās starptautiskās sacensības un vispār otrās viņas mūžā.

Vienlaikus Vasalemmā Igaunijā norisinājās Igaunijas čempionāta otrais un trešais posms, bet tā kā pirmajā Igaunijas posmā mēs nevarējām piedalīties, jo tai laikā notika Eiropas čempionāts Tanvaldē, Igaunijas čempionāts mūsu klubam šogad neizraisa nekādu interesi ne meistarības, ne trašu līmeņa, ne rezultātu ziņā. Līdz ar to nolēmām doties uz Poliju, kuras A grupā startē gan viens no labākajiem čehiem Jirži Svoboda, gan visa Polijas TDN izlase, gan citi pazīstami sportisti. Arī trases ir tuvas TDN un Eiropas elites meistarības līmenim.
Atceramies, ka visi mūsu kluba vadošie sportisti savu līmeni agrāk sasniedza tieši Polijas trasēs, kas optimāli ir vistuvāk attālumā ziņā mums, stila ziņā Eiropai un arī vislētāk priekš mums.
Polijā Ketiju un Andri asistēja Artūrs Grīnfelds un Egils Agarskis.
Ketija brauca Polijas kausa trasē un viņas grupā piedalījās 40  dalībnieki. Sacensību noslēgumā viņa saņēma savu pirmo starptautisko kausu sieviešu vērtējumā.
Andris teicami veica pirmo dienu, iegūstot piekto vietu, taču tikai pirmie divi dalībnieki ieguva ieskaiti 80% soda punktu limita dēļ, kas liecina par trasi. Otrā dienā diemžēl neizdevās sasniegt plānoto.
Vēl jāpiebilst, ka šis bija īsts klasiskā triāla paraugs. Pārbraucieni bija ekstrēmi. Un šeit mazliet izbrīnīja Ketija, kas veica smago pārbraucienu kopā ar Artūru gan kalnup gan lejup, gan pāris reizes krītot, ar zilumiem, ar grūtībām,  bet līdz galam un nebaidoties.

...
Komentāri (0)  |  2013-07-16 06:20  |  Skatīts: 955x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Polijas un Slovākijas čempionātsPagājušajā nedēļas nogalē 29. un 30. jūnijā, Slovākijā, Kysak norisinājās Polijas un Slovākijas čempionāta posmi, kas vienlaicīgi bija arī MACEC (līdzīgi BMA, centrālās Eiropas motosporta asociācija) kausa posms. Uz sacensībām no Agarska TK devās Andris Grīnfelds. Šeit neliels sportista komentārs par sacensībām un rezultātiem:
"Ņemot vērā lielo pauzi starp Latvijas un Baltijas čempionātiem, nolēmu aizbraukt uz Slovākiju, lai pacīnītos ar spēcīgākajiem Slovāku, Poļu un Čehu braucējiem. Kopā sacensībās piedalījās vairāk kā 60 dalībnieki.
Sākumā bija diezgan grūti aprast ar trasi, jo tā pārsvarā atradās kalnos, kas ir ļoti atšķirīgi no Latvijas trasēm. To visu smagāku padarīja arī lietus, kurš ik pa brīdim uzlija.
Pirmajā dienā starp desmit spēcīgākajiem braucējiem paliku septītais, divus punktus atpaliekot no sestās vietas.
Otrā diena izvērtās veiksmīgāka braucu ar domu censties apbraukt savu pirmās dienas tuvāko konkurentu. Taču laikam dēļ tā, ka biju jau nedaudz apradis ar trasi izdevās apbraukt vēl divus spēcīgus braucējus un paliku ceturtais. Tā kā trase bija diezgan tehniska, tad cīņa notika ļoti blīvi un katra mazākā kļūda varēja maksāt daudz. Līdz ar to otrajā dienā paliku aiz pašreizējā Polijas čempiona, Slovākijas čempiona, kā arī viena no spēcīgākajiem Čehu braucējiem.
Ja salīdzinām ar Latviju, tad trases sarežģītība un līmenis pa grupām ir ļoti līdzīgs, atšķirība ir tikai reljefā, kas tur ir pateicīgāks triālam un var izveidot vairāk tehniski interesantus elementus.
Vēlos teikt lielu paldies saviem atbalstītājiem -  vecākiem, "Agarska TK", SIA "KULK", SIA "ASTARTE-NAFTA", SIA "Kanclers plus",  un Jelgavas Domes SSC."

...
Komentāri (0)  |  2013-07-05 02:38  |  Skatīts: 3315x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


FIM Europa kongress Viļņā


No 2013.gada 27.līdz 30.jūnijam Viļņā notika kārtējai FIM Europa (Eiropas motociklistu federācija) kongress.
Pirms četriem gadiem LaMSF prezidenta Egila Agarska iesāktās un virzītās starptautisko sakaru stratēģijas rezultātā nedēļas nogalē Lietuvā Latvijas motosporta federāciju pārstāvēja un Latvijas intereses motosportā bīdīja septiņi LaMSF pārstāvji dažādu UEM komisiju un paneļu locekļi, kā arī divi novērotāji. Kopējā oficiālā  LaMSF delegācija bija 10 cilvēki.  

Delegācijas sastāvā kā FIM Europa Triāla komisijas loceklis kongresā piedalījās arī Egils Agarskis.
Dažos vārdos lūdzam pastāstīt E.Agarski par notikušo šai kongresā kopumā, un par galvenajiem jaunumiem triāla komisijas darbā:
"Šis kongress salīdzinoši bija ļoti mierīgs, konstruktīvs. Mana Komisija sīki analizēja notikušos Eiropas un Pasaules čempionāta posmus no dažādiem aspektiem. Tika analizēts tiesnešu darbs un problēmas sakarā ar ieviestajiem NON STOP noteikumiem. Šajā analīzē es ieguvu daudz idejas, kā vajadzētu šo to uzlabot arī pie mums.
Ilgas bija debates par Eiropas triāla nākotni, par idejām kā triāla attīstību redz katrs komisijas loceklis.

...
Komentāri (0)  |  2013-07-04 17:27  |  Skatīts: 915x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Agarska Triāla Klubs rāda paraugdemonstrējumus Mežaparka lielajā estrādē


Sestdien 15.jūnijā Mežaparkā notikušajā “Dzintara Volgai 50” jubilejas pasakumā varēja vērot un apčamdīt šo vēsturisko automašīnu kustību tuvplānā. Sākot no mašīnu izstādīšanas Ratslaukumā, pārbrauciena pa Rīgas ielām uz Mežaparku, goda apļi pa vēsturisko Mežaparka trasi un simboliskām sacīkstēm Lielajā estrādē. 

Arī Agarska Triāla Kluba sportists Andris Grīnfelds kopā ar velotriāla kluba Karters velotriālistu Rihardu Grantiņu sniedza paraugdemonstrējumu Mežaparka lielajā estrādē tieši pirms finālbraucieniem.


Komentāri (1)  |  2013-06-20 23:12  |  Skatīts: 1187x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties


Līdz Latvijas čempionāta otrajam posmam Žagarē atlicis mēnesisLīdz Triāla Latvijas čempionāta otrajam posmam, kas notiks 21.jūlijā Žagarē,  kuru organizē Agarska Triāla Klubs sadarbībā ar lietuvas triālistu Romas Kazimieraiti, atlicis vairs tikai mēnesis.

Publicējam sacensību nolikumu un posmu shēmu. Ir iespējams, ka darba gaitā posmu secība nedaudz pamainās.

Sacensības Žagarē notiks „Žagares ķiršu festivāla ”laikā. Tādēļ dalībnieku parks būs atvērts jau sestdien. Svētku programmu skat. Pielikumā.

Trase motocikliem sastāvēs no  deviņiem posmiem un trīs apļiem. Velosipēdiem no sešiem posmiem, trīs apļiem. 

Šajās sacensībās, kā jau visi tika brīdināti Liepājā čempionāta pirmajā posmā, tehniskajā kontrolē motocikli tiks rūpīgi pārbaudīti. Nekādas atlaides netiks dotas. Tāpat būs kontrole degvielas uzpildei un citiem noteikumiem saskaņā ar nolikumu.

Žagares sacensības vienlaikus ir Žagares GP, jeb lielās balvas izcīņa. Lietuvas organizators sola balvas, ko dāvās Lietuvas sponsori un atbalstītāji.

Vienlaikus lūdzam nopietni izlasīt posma nolikumu, kur ir dalības maksu samaksas kārtība. Visos gadījumos, ja ir kādas vēlmes vai neskaidrības lūdzam sazināties par šo tēmu ar organizatoru, ar Agarska Triāla Klubu. Visus jautājumus centīsimies saskaņot un atrisināt.

Gribam atgādināt, ka pilsētas centrā apmēram vienu kilometru no dalībnieku nometnes, atrodas divas kafejnīcas un vairāki pārtikas veikali. Šajās dienās centrā būs arī ielu tirdzniecība un iepējas paēst dažādās bufetēs.

...
Komentāri (2)  |  2013-06-20 22:48  |  Skatīts: 12899x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Eiropas triāla čempionāta pirmais posms Čehijā


Eiropas Triāla čempionāta pirmais posms Čehijā. 

 Vakar no Čehijas - Tanvaldes, kur 1-2.jūnijā notika Eiropas sieviešu, jauniešu un junioru čempionāta pirmais posms ir atgriezusies Agarska Triāla Kluba komanda.

  Kalendārā šīs sacensības sakrita ar Igaunijas čempionāta pirmo posmu. Agarska Triāla Klubam prioritāte ir Eiropas čempionāts. Pirms sezonas mēs igauņiem par to norādījām, taču viņi savu kalendāru neizmainīja. Rezultātā pagājušās nedēļas nogalē labākie triālisti atradās Čehijā, tai skaitā šobrīd labākā Igaunijas braucēja Keity Meier, kas startēja kopā ar mums. Vēl viens Igaunijas līderis Jaaks Burks joprojām dziedēja traumu pēc Liepājas. Rezultātā Igaunijā nebija iespējams pat izveidot smagāko A grupas trasi, jo nebija jau priekš kā to taisīt.

    Tanvaldē Andris Grīnfelds sestdien kā viesis ārpus konkursa startēja Eiropas Jauniešu (līdz 16.gadu vecumam) čempionātā elites grupā (sarkanās bultas) ar 125cc motociklu. Ārpus konkursa tādēļ, ka kaut arī Andrim uz sacensību dienu ir vēl 16.gadi, nolikums paredz, ka tai gadā, kad sportists sasniedz 17.gadu vecumu, viņš vairs kopvērtējumā netiek vērtēts. Žūrijas komisija atļāva sestdien Andrim startēt treniņa nolūkos kā viesim. Oficiālajos rezultātos Andris Grīnfelds neparādās, bet viņš ar iegūtiem 99 soda punktiem ierindojās 16 vietā.

   Svētdien ar 270cc motociklu Andris startēja Eiropas junioru čempionātā (no 16 gadu vecuma).

  Abas dienas viņam asistēja brālis Artūrs Grīnfelds.

   Egils Agarskis, FIM Europa (Eiropas motociklistu federācija) triāla komisijas loceklis Tanvaldē strādāja sacensību žūrijas komisijā.

   Egils Agarskis īsumā par Tanvaldi.

   Kā zināms, šīs ir pirmās sacensības Eiropā, kas notika pēc jaunajiem NON STOP (motocikls nedrīkst trasē apstāties, visu laiku jābūt kustībai uz priekšu) noteikumiem. Tādēļ gan FIM Eiropa (Eiropas motociklistu federācija) triāla komisija, gan organizatori bija nobažījušies par trasi, par tiesāšanu.

  Tanvaldē tiesneši visumā tiesāja labi un precīzi. Cita lieta, ka jaunā sistēma atļauj arī tiesāt negodīgi un neko nepierādīsi. Piemēram, anglietei Emmai Bristovai vienā posmā esot jau trīs reizes stabiliem izteiktiem stopiem finišā tiesnesis rāda 3 jo viņa tak ir meitene, kas brauc puišu vērtējumā(otrā dienā). Mēs FIM Europa triāla komisijas un žūrijas locekļi vērojām visus posmus. Bija demokrātiski posmi visiem vienādi, kur varēja piestāt līdz vienai sekundei, bija posmi, kur vairākas sekundes stabili ir STOP, bet tiesnesis to neliek, bija posmi, kur liek pieci momentā kā nav kustība uz priekšu.  Kopumā pretēji gaidītajam, iesniegtie protesti par vērtējumu praktiski nebija, taču problēma tomēr pastāv. Sportists īsti nesaprot ko var atļauties katrā posmā.

...
Komentāri (0)  |  2013-06-05 04:13  |  Skatīts: 2743x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.Lapa | [1] [2] 3 [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] |