FIM Europa kongress Viļņā


No 2013.gada 27.līdz 30.jūnijam Viļņā notika kārtējai FIM Europa (Eiropas motociklistu federācija) kongress.
Pirms četriem gadiem LaMSF prezidenta Egila Agarska iesāktās un virzītās starptautisko sakaru stratēģijas rezultātā nedēļas nogalē Lietuvā Latvijas motosporta federāciju pārstāvēja un Latvijas intereses motosportā bīdīja septiņi LaMSF pārstāvji dažādu UEM komisiju un paneļu locekļi, kā arī divi novērotāji. Kopējā oficiālā  LaMSF delegācija bija 10 cilvēki.  

Delegācijas sastāvā kā FIM Europa Triāla komisijas loceklis kongresā piedalījās arī Egils Agarskis.
Dažos vārdos lūdzam pastāstīt E.Agarski par notikušo šai kongresā kopumā, un par galvenajiem jaunumiem triāla komisijas darbā:
"Šis kongress salīdzinoši bija ļoti mierīgs, konstruktīvs. Mana Komisija sīki analizēja notikušos Eiropas un Pasaules čempionāta posmus no dažādiem aspektiem. Tika analizēts tiesnešu darbs un problēmas sakarā ar ieviestajiem NON STOP noteikumiem. Šajā analīzē es ieguvu daudz idejas, kā vajadzētu šo to uzlabot arī pie mums.
Ilgas bija debates par Eiropas triāla nākotni, par idejām kā triāla attīstību redz katrs komisijas loceklis.
Par to ko ieguva Latvija šai kongresā savai triāla attīstībai, jāsaka ka pirmkārt jau skaidrāku perspektīvu par triāla nākotni, pilnīgu izpratni par NON STOP problēmām. Uz jautājumu par to ko darīsim nākotnē Latvijā un vai atbalstīsim NON STOP, atbildēju, ka mēs vērojam un gaidam un darīsim Baltijas un Latvijas čempionātos tā, kā savus nacionālos čempionātus organizēs blakus Eiropas valstis Polija, Čehija, Slovākija un ziemeļvalstis. Ja viņas pieņems NON STOP, visticamāk arī Latvijā to darīsim, bet šobrīd esam pret.
Arī pārējie Komisijas locekļi pārsvarā visi bija pret. Nekas šai jautājumā nav mainījies.
Kalendāru, pateicoties FIM neizdarībai neizdevās izveidot, tikai ieskicēt un norādīt FIMam par mūsu prasībām. Iesniegto Pasaules čempionāta provizorisko kalendāru nevarējām akceptēt, toni jau pasaulē nosaka Eiropa, jo no plānotajām deviņām pasaules čempionāta sacensībām, septiņas organizē Eiropā. Tagad jāgaida, kad tiks nobeigts Pasaules čempionāta kalendārs un tikai tad nobeigsim Eiropas. Pagaidām obligāta ir prasība 6 jūlijā posms Krzesovicē, jo šajā nedēļā 20 km attālajā Krakovā notiks FIM Eiropa kārtējais pārvēlēšanu kongress, un paredzēts šos abus pasākumus apvienot.
Latvijai svarīgākais aizvadītajā sēdē ir panāktā vienošanās rīkot pie mums 2015.gadā Eiropas čempionāta posmu. Šo jautājumu uzsāku pagājušā gada komisijas sēdē Oslo. Tagad jau konkrēti nospraudām termiņus. Komisijas locekļi ir ļoti ieinteresēti triāla attīstībai Baltijas valstīs, un viens no lozungiem ir : „Triāls nesākas un nebeidzas uz Francijas – Vācijas robežas, turpinās arī uz ziemeļiem un austrumiem no tās”.
Nākamā FIM Europa triāla komisijas sēde, kuru apņēmos organizēt, notiks 26.oktobrī Latvijā. Šis fakts noteikti jāizmanto, lai pēc iespējas vairāk mēs iegūtu Latvijas triāla attīstībai.
Gaidāmajā Latvijas Triāla komisijas sēdē, kas notiks nākamajā nedēļā, sniegšu komisijai detalizētu pārskatu par Viļņas darba rezultātiem."


E.Agarski intervēja
Solvita Cukere

Agarska TK preses dienests.

 
Komentāri (0)  |  2013-07-04 17:27  |  Skatīts: 882x   
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ