Agarska TK atgriezies no Polijas čempionāta Ochotnicē!Tiko no Polijas triāla čempionāta posmiem Ochotnicē (netālu no Myslenices un Novij Targ) atgriezās Agarska Triāla Kluba sportisti Andris Grīnfelds un Ketija Agarska, kurai tās bija pirmās starptautiskās sacensības un vispār otrās viņas mūžā.

Vienlaikus Vasalemmā Igaunijā norisinājās Igaunijas čempionāta otrais un trešais posms, bet tā kā pirmajā Igaunijas posmā mēs nevarējām piedalīties, jo tai laikā notika Eiropas čempionāts Tanvaldē, Igaunijas čempionāts mūsu klubam šogad neizraisa nekādu interesi ne meistarības, ne trašu līmeņa, ne rezultātu ziņā. Līdz ar to nolēmām doties uz Poliju, kuras A grupā startē gan viens no labākajiem čehiem Jirži Svoboda, gan visa Polijas TDN izlase, gan citi pazīstami sportisti. Arī trases ir tuvas TDN un Eiropas elites meistarības līmenim.
Atceramies, ka visi mūsu kluba vadošie sportisti savu līmeni agrāk sasniedza tieši Polijas trasēs, kas optimāli ir vistuvāk attālumā ziņā mums, stila ziņā Eiropai un arī vislētāk priekš mums.
Polijā Ketiju un Andri asistēja Artūrs Grīnfelds un Egils Agarskis.
Ketija brauca Polijas kausa trasē un viņas grupā piedalījās 40  dalībnieki. Sacensību noslēgumā viņa saņēma savu pirmo starptautisko kausu sieviešu vērtējumā.
Andris teicami veica pirmo dienu, iegūstot piekto vietu, taču tikai pirmie divi dalībnieki ieguva ieskaiti 80% soda punktu limita dēļ, kas liecina par trasi. Otrā dienā diemžēl neizdevās sasniegt plānoto.
Vēl jāpiebilst, ka šis bija īsts klasiskā triāla paraugs. Pārbraucieni bija ekstrēmi. Un šeit mazliet izbrīnīja Ketija, kas veica smago pārbraucienu kopā ar Artūru gan kalnup gan lejup, gan pāris reizes krītot, ar zilumiem, ar grūtībām,  bet līdz galam un nebaidoties.

Tālāk Andra Grīnfelda komentārs par sacensībām un sasniegto rezultātu:
„Polijā sacensības man kopumā nebija no tām veiksmīgākajām. Sestdien visu dienu lija pamatīgs lietus, kas diezgan izmainīja trasi, jo tā pārsvarā sastāvēja no dažādiem uzbraucieniem kalnos. Līdz ar to cīņa norisinājās tikai par tikšanu no posma starta līdz finišam. Rezultātā pirmajā aplī biju trešais, tomēr vēlāk vairāku neveiksmju dēļ paliku piektais. Taču mans rezultāts netika ieskaitīts, tāpat visiem pārējiem aiz otrās vietas, jo bija pārsniegts 80% soda punktu līmenis. Ieskaiti šajā dienā „A”grupā saņēma tikai spēcīgākais poļu braucējs Marcinovs , kurš arī uzvarēja, kā arī spēcīgs braucējs no Čehijas Svoboda, kurš palika otrajā vietā. Svētdiena iesākās nedaudz cerīgāk, trase vēl jo projām bija pilnīgi slapja, taču vairs nelija. Pirmajā aplī atkal rezultāti ļoti blīvi, taču otrajā aplī, kad visiem braucējiem izdevās uzlabot rezultātu, es atkal dažu neveiksmju dēļ to nobraucu tāpat kā pirmo. Trešajā aplī gan izdevās nobraukt nedaudz labāk, taču ar to nepietika un paliku septītajā vietā. Kopumā tomēr vērtīgas brīvdienas, jo galvenais-ieguvu jaunu pieredzi jaunā trasē, kādas pie mums Baltijā nav.”


Egils Agarskis par sacensību organizāciju:
“Tas ko redzēju mani mazliet pārsteidza. Motocikli tiek mazgāti upē, pārbraucienos milzīgos ātrumos visos virzienos lido enduro un triāla motocikli un kvadri ar un bez ķiverēm. Tai skaitā dalībnieki. Turpat iet skatītāji. Skumji valstī, kuras pārstāvis Rutkovskis ir manas FIM Eiropa triāla komisijas loceklis un viens no labākajiem žūrijas prezidentiem pasaulē. Mums būs par ko parunāt. Pusei poļu nav slāpētāju, Ja jau mazgā močus upē, kādēļ neliet degvielu un eļļu kur grib?  

Trase nebija tehniska, motokross, bet to arī jāmāk.  Andris ļoti labs un rezultāts uzskatu arī labs, kaut gribējās labāku, trasē izskatās ļoti labi, jāanalizē kādēļ nebija gala rezultāts. Mēs cerējām, ka jācīnās par ceturto vietu. Ketiju, nekomentēšu, bet rezultāts izcils, ja ņem vērā, ka no Liepājas sacensībām sakarā ar Dziesmu svētkiem, kur jāpiedalās, skolas beigšanu un vēl vokālajiem konkursiem, uz motocikla nav noticis neviens treniņš. Treniņš bija šeit. Mēs daudz ideju ieguvām gan treniņiem, gan sacensību organizēšanai, jo protams bija arī ļoti labas lietas, kas mums jāpaņem.”

Ketijas Agarskas emocijas un gūtās atziņas:
“Viennozīmīgi šīs sacensības ir devušas man ļoti, ļoti lielu pieredzi. Sākumā bija ļoti grūti ‘’piešauties’’ braukšanai pa kalniem, upju gultnēm, pilnīgi akmeņainu, nestabilu pamatu, jo nekad nebiju braukusi ko tādu. Pirmo sacensību dienu bez apstājas lija lietus, kas trasi un pārbraucienu padarīja diezgan smagu un parādīja, cik svarīgi ir paši triāla pamati, pareiza pozīcija uz motocikla un līdzsvars. Sacensības bija diezgan smagas, bet ieguvu pieredzi un padomus no citiem pieredzējušiem triālistiem, kas palīdzēs uzlabot savu braukšanu. Milzīgs paldies jāsaka Artūram un tētim, kas abas dienas asistēja posmos.”Agarska TK preses dienests
twitter.com/Agarska_TKKomentāri (0)  |  2013-07-16 06:20  |  Skatīts: 904x   
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ