Latvijas triāla čempionāta otrais posms Žagarē21.jūlijā Žagarē notika Latvijas čempionāta otrais posms, kuru sadarbībā ar Lietuvas sportistu Romas Kazimieraiti organizēja Agarska Triāla Klubs.

Naktī pirms sacensībām nolija lietus, bet sacensību laikā laika apstākļi bija lieliski. Trase nebija pārāk sarežģīta, par ko liecina vidējais punktu skaits posmos.

Sacensībās piedalījās 30 dalībnieki, kas ir viens no mazākajiem kvantitātes rādītājiem pēdējo gadu laikā, taču visi spēcīgākie braucēji pa grupām piedalījās un, protams, bija gatavi cīņai.

Sacensības notika Žagares „Ķiršu festivāla” ietvaros un tās apmeklēja vairāki simti skatītāju. Bieži bija dzirdami aplausi par sportistu labi izpildītiem elementiem, sevišķi A grupas trasē. Un tas bija patīkami dodot dalībniekiem papildus stimulu.

Galvenā intriga, protams, tika gaidīta cīņā par Latvijas čempiona titulu starp Andri Grīnfeldu(Agarska Triāla Klubs) un Kasparu Vērnieku(MT skola). Ja izdotos uzvarēt Andrim, tad viņš jau praktiski pirms pēdējiem diviem posmiem Ugālē un Priežkalnos kļūtu nesasniedzams.

Cīņa starp abiem līderiem izvērtās saistoša. Tik daudz kļūdu un muļķīgu „piecinieku”no abu braucēju puses sen nebija redzēts. Tai pašā laikā, kaut trase nebija grūta (uzvarētāja vidējais punktu skaits posmos 2,22), tajā bija daudz Eiropas čempionāta līmeņa sacensību elementi, uzlēcieni.

Jau no pirmā posma pirmajā aplī Andrim Grīnfeldam galīgi „negāja”. Aplī dominēja Kaspars Vērnieks uzvarot ar 11.punktu pārsvaru. Likās, ka rezultāts ir izšķirts, taču otrajā aplī savukārt galīgi „negāja” Kasparam un Andris nobrauca ar desmit punktu pārsvaru, tādējādi sadeldējot starpību līdz vienam punktam.

Trešajā aplī atkal visādas muļķīgas ķibeles. Piemēram nebijis gadījums, kad Andrim „sausajā” posmā beidzas degviela. Tomēr viss izšķīrās pēdējā trases posmā. Trešo apli abi sportisti beidza ar vienādu punktu skaitu, un divu augsta līmeņa triālistu cīņā ar viena punkta pārsvaru uzvarēja Kaspars Vērnieks. Trešais A grupas dalībnieks Didzis Grundulis pirmajā aplī ieguva tikai divus trīnīšus, tad pārsita riepu un pazaudēja arī aizmugurējās bremzes. Kaut sacensības viņš beidza, taču netika kvalificēts, jo pārsniedza 90% soda punktu summu no maksimāli iespējamiem.

Tas rada nelielu intrigu, jo tagad saskaņā ar nolikumu pēc absolūtā vērtējuma uz Latvijas čempionāta bronzas medaļu kandidē Guntars Mateuss (Grobiņas MK). Kopvērtējuma tabulā pēc diviem posmiem pirmais Andris Grīnfelds ar 37 punktiem, otrais Kaspars Vērnieks ar 35.punktiem un trešais Guntars Mateuss ar 26 punktiem.

C grupā Žagarē šogad debitēja Agarska Triāla Kluba sportists Artūrs Grīnfelds, kurš līdzīgā cīņā ar Guntaru Mateusu uzvarēja. Visu izšķīra pēdējais aplis, ko Artūrs veica tikai ar sešiem soda punktiem pret  Guntara divdesmit. Trešais, strauji augošais Grobiņas MK sportists Kristers Einass.

Šai grupā kopvērtējumā pirmais Guntars Mateuss ar 37 punktiem, otro un trešo vietu ar 30 punktiem dala Gatis Šuliņš (MT skola) un Kristers Einass.

D grupā pirmais Niks Alksnis (Grobiņas MK), otrais Mikus Hmeļņickis, trešais Voldemārs Politers (abi MT skola).

Gada kopvērtējumā pirmo otro vietu ar 37 punktiem dala Mikus Hmeļņickis un Niks Alksnis, trešais Voldemārs Politers ar 30 punktiem.

Dmini grupā pārliecinoši pirmais Arvis Alksnis (Grobiņas MK), otrais Adrians Bulkovskis (MT skola), trešais Artis Alksnis (Grobiņas MK). Kopvērtējumā pēc šīm sacensībām Adrians Bulkovskis ir panācis Arti Alksni un abi dala otro trešo vietu ar 32 punktiem, pirmais Arvis Alksnis ar 40.

Vismasveidīgākajā Dhoby grupā uzvarēja spēcīgs lietuvas enduro braucējs Julius Šimkus, otrais Kristaps Ķīlis un trešais Ingus Hmeļņickis(abi MT skola).

Šai grupā brauca arī abas mūsu meitenes Ketija Agarska (Agarska Triāla Klubs)  un Antra Kalniņa (Agarska Triāla Klubs). Skaidrs, ka starplaikā starp Liepāju un Žagari, nopietni treniņi nav veikti. Tādēļ trasē bija jūtama neliela nedrošība un nestabilitāte. Tomēr potenciālu parāda Ketijas otrā apļa rezultāts, kuru viņa veica ar 13 soda punktiem uzrādot pirmā trijnieka cienīgu rezultātu. Tomēr pirmo un trešo apli veicot ar 27 soda punktiem Ketija ieguva piekto vietu, Antra Kalniņa septīto.

Kopvērtējumā Dhoby grupā pirmo un otro vietu dala Ingus Hmeļņickis un Kristaps Ķīlis ar 32 punktiem trešais Romas Kazimieraitis (lietuva) ar 23 punktiem, no kura tikai par vienu punktu atpaliek Ketija Agarska.

Kā redzams pēc šī posma visās grupās kopvērtējumā izveidojusies intriga cīņā par vietu sadali pirmajā trijniekā, kas izraisa sevišķu interesi gaidot trešo Latvijas čempionāta posmu Jelgavā, Ozolnieku novada Priežkalnos 24-25.augustā.

Velo grupās šoreiz bija tikai astoņi dalībnieki. Elites grupa vispār netika pārstāvēta, jo brāļi Dermaki vēl nebija atgriezušies no Pasaules čempionāta.

Eekspertu grupā pirmais Rihards Grantiņš otrais Henrijs Šakalis.

Einter grupā pirmais Bruno Krampe, otrais Mārcis Meiers, trešais Eduards Cipruss.

Tuvākās sacensības pēc divām nedēļām Tapā Igaunijā Baltijas čempionāta otrais posms un Igaunijas čempionāta posms. Vienlaicīgi Novij Targ polijā notiks polijas čempionāta posmi un MACEC(viduseiropas motociklistu asociācija) čempionāta otrais posms. Kā atceramies pirmajā Andris Grīnfelds izcīnīja augsto ceturto vietu un tagad nav skaidrs kurā pirkstā kost. Vai doties uz Poliju cenšoties saglabāt rezultātu kopvērtējumā, vai cīnīties Tapā par Baltijas čempiona titulu.

Bildes pieejamas šeit - https://www.facebook.com/media/set/?set=a.502386143169137.1073741827.123545677719854&type=1&l=e6361b33fa

Latvijas čempionāta 2.posms

Latvijas čempionāta kopvērtējums 2013

Agarska TK preses dienests
twitter.com/Agarska_TK

Komentāri (0)  |  2013-07-22 19:25  |  Skatīts: 10326x   
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ