Eiropas triāla čempionāta pirmais posms Čehijā


Eiropas Triāla čempionāta pirmais posms Čehijā. 

 Vakar no Čehijas - Tanvaldes, kur 1-2.jūnijā notika Eiropas sieviešu, jauniešu un junioru čempionāta pirmais posms ir atgriezusies Agarska Triāla Kluba komanda.

  Kalendārā šīs sacensības sakrita ar Igaunijas čempionāta pirmo posmu. Agarska Triāla Klubam prioritāte ir Eiropas čempionāts. Pirms sezonas mēs igauņiem par to norādījām, taču viņi savu kalendāru neizmainīja. Rezultātā pagājušās nedēļas nogalē labākie triālisti atradās Čehijā, tai skaitā šobrīd labākā Igaunijas braucēja Keity Meier, kas startēja kopā ar mums. Vēl viens Igaunijas līderis Jaaks Burks joprojām dziedēja traumu pēc Liepājas. Rezultātā Igaunijā nebija iespējams pat izveidot smagāko A grupas trasi, jo nebija jau priekš kā to taisīt.

    Tanvaldē Andris Grīnfelds sestdien kā viesis ārpus konkursa startēja Eiropas Jauniešu (līdz 16.gadu vecumam) čempionātā elites grupā (sarkanās bultas) ar 125cc motociklu. Ārpus konkursa tādēļ, ka kaut arī Andrim uz sacensību dienu ir vēl 16.gadi, nolikums paredz, ka tai gadā, kad sportists sasniedz 17.gadu vecumu, viņš vairs kopvērtējumā netiek vērtēts. Žūrijas komisija atļāva sestdien Andrim startēt treniņa nolūkos kā viesim. Oficiālajos rezultātos Andris Grīnfelds neparādās, bet viņš ar iegūtiem 99 soda punktiem ierindojās 16 vietā.

   Svētdien ar 270cc motociklu Andris startēja Eiropas junioru čempionātā (no 16 gadu vecuma).

  Abas dienas viņam asistēja brālis Artūrs Grīnfelds.

   Egils Agarskis, FIM Europa (Eiropas motociklistu federācija) triāla komisijas loceklis Tanvaldē strādāja sacensību žūrijas komisijā.

   Egils Agarskis īsumā par Tanvaldi.

   Kā zināms, šīs ir pirmās sacensības Eiropā, kas notika pēc jaunajiem NON STOP (motocikls nedrīkst trasē apstāties, visu laiku jābūt kustībai uz priekšu) noteikumiem. Tādēļ gan FIM Eiropa (Eiropas motociklistu federācija) triāla komisija, gan organizatori bija nobažījušies par trasi, par tiesāšanu.

  Tanvaldē tiesneši visumā tiesāja labi un precīzi. Cita lieta, ka jaunā sistēma atļauj arī tiesāt negodīgi un neko nepierādīsi. Piemēram, anglietei Emmai Bristovai vienā posmā esot jau trīs reizes stabiliem izteiktiem stopiem finišā tiesnesis rāda 3 jo viņa tak ir meitene, kas brauc puišu vērtējumā(otrā dienā). Mēs FIM Europa triāla komisijas un žūrijas locekļi vērojām visus posmus. Bija demokrātiski posmi visiem vienādi, kur varēja piestāt līdz vienai sekundei, bija posmi, kur vairākas sekundes stabili ir STOP, bet tiesnesis to neliek, bija posmi, kur liek pieci momentā kā nav kustība uz priekšu.  Kopumā pretēji gaidītajam, iesniegtie protesti par vērtējumu praktiski nebija, taču problēma tomēr pastāv. Sportists īsti nesaprot ko var atļauties katrā posmā.

   Posmu grūtības līmenis Eiropas čempionātam ļoti labs. Jāņem vērā, ka sākot no piektdienas cauru diennakti lija lietus. Trase pārvērtās dubļu jūrā. Lielākā daļa no posmiem atradās stāvā kalna nogāzē. Starp posmiem nebija iespējams normāli pārvietoties ar kājām, bieži krita gan sportisti, gan skatītāji. Piebraukt pie posma problēmas bija pat elites sportistiem. Sevišķi Inter grupā otrajā dienā vietām praktiski nebija nekādas iespējas nokļūt līdz posmam.

  Trasi veidoja viens no kādreizējiem čehu triāla līderiem Davids Kadlecs, un lielā daļā posmu tas bija virziens stāvus kalnā. Problēmas bija tikai ilgstošajā lietū un NON STOPĀ, kas trasi padarīja smagu.

  Svētdienas braukšanas pamat stils, ko dzirdējām un redzējām - līdz galam atvērta gāze, no starta rēcošs motors un pa iebraukto sliedi sportists buksēdams airējas kalnā.

   Andris, kuru sestdien ar 13. starta Nr. vajāja dažādas tehniskas un citas ķibeles, nobrauca godam. Svētdien jau ar lielo motociklu problēmu nebija, ja nu vienīgi par tādu var pieskaitīt pēc kritiena pie kāpšļa mazliet salocītu rāmi, kas sāka skarties pie ķēdes, bet braukšanu tas neietekmēja. Trasē Andris salīdzinot ar citiem izskatījās labi, tehniskos elementus un šķēršļus veica pārliecinoši. Protams, ka trūkst pieredze braucot kalnos, it sevišķi slapjos kalnos, kas arī izteica vietu tabulā.

   Andris Eiropas junioru čempionātā ar 112 soda punktiem ieguva 21.vietu 25 dalībnieku konkurencē, kas šoreiz neatbilst spēku samēram. No 15 posmiem abos apļos piecīšus viņš ieguva tikai sešos. Jāpiebilst, ka no 18 vietas Andri šķir tikai 2 punkti  un no pirmā 15-nieka desmit punkti, kas tika zaudēti dažās muļķīgās situācijās.  Reāli pēc analīzes ir skaidrs, ka varam droši iebraukt piecpadsmit niekā un augstāk.

   Junioru vērtējumā uzvarēja anglis Iwan Roberts ar 57 soda punktiem, otrais mūsu paziņa soms Timo Myohanens, trešais čehs Martins Matejičeks.

   Keity Meiere svētdien brauca inter grupā un ar 126 soda punktiem 21 dalībnieka konkurencē ieguva 16.vietu.

    Sestdien Eiropas sieviešu čempionāta vērtējumā Keity no desmit dalībniecēm ieguva astoto vietu ar 93 soda punktiem. Uzvarēja Emma Bristova no Anglijas ar 20 soda punktiem.

   Jāpiebilst, ka lai nokļūtu uz šīm sacensībām Andrim palīdzēja SIA "KULK", SIA "ASTARTE-NAFTA" un SIA "Kanclers plus", par ko izsakām pateicību mūsu atbalstītājiem.

   Nākamās sacensības Baltijā notiks Vasalemmā 13-14.jūlijā (Igaunijas čempionātu posmi un Žagarē 21. jūlijā Latvijas čempionāta 2.posms, kuru organizē Agarska TK. Pa vidu vēl sacensības Slovākijā un Polijā.foto by WERT  
foto by LU + LU 
video by GENUS TV  
foto NAŠE JABLONECKO 
foto by ARNOŠT 
video by LUKÁŠ 

ME TANVALD - CHAMPIONSHIP

 

[126 kB]

ME TANVALD - JUNIOR

 

[185 kB]

ME TANVALD - OVER 40

 

[133 kB]

ME TANVALD - INTER

 

[184 kB]

ME TANVALD - WOMEN

 

[69 kB]

ME TANVALD - WOMEN INTER

 

[81 kB]

ME TANVALD - YOUTH

 

[140 kB]

ME TANVALD - YOUTH INTER

 

[109 kB]

 

Agarska TK preses dienests.
twitter.com/Agarska_TK

 

Komentāri (0)  |  2013-06-05 04:13  |  Skatīts: 2700x   
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ