Par vokālo studiju „SOLO”.

Ieskats vēsturē.

 

2005.gadā vairāki kluba biedri (Ketija Agarska, Andris Grīnfelds) aktīvi sāka nodarboties ar vokālo apmācību, apmeklējot estrādes mūzikas vokālos pedagogus Rīgā un piedaloties dažāda mēroga vokālajos konkursos Latvijā un ārzemēs.

Tai pašā laikā Klubs uzstājās ar triāla paraugdemonstrējumiem dažādos pasākumos, kur bija nepieciešama arī apskaņošana un muzikālais pavadījums.

Atbalsts no pašvaldības kultūrai bija nepietiekams.

 

Lai demonstrējumos iegūtu neatkarību un lai mūsu kluba biedri vokālisti nebrauktu pie pedagogiem, bet pedagogi brauktu pie, mums radās vajadzība dibināt studiju pie Kluba.

2006.gadā nodibinājām struktūrvienību Vokālo studiju „SOLO”, kuras pirmais vokālais pedagogs bija Inguna Švāne.

Tika iegādāta profesionāla skaņu aparatūra gan studijas vajadzībām, gan lieliem projektiem.

Audzēkņu skaits 2007 gadā saniedza 30.

Pa šiem gadiem esam bijuši laureātu skaitā neskaitāmos starptautiskos konkursos, kā piem. Aprīļa pilieni( Latvija), Baby sing (Panevēži), Berliner perle (Berlīne) , Tahtede Laul (Tallina), Kaunas Talent (Lietuva), Iespēja jauniem (Latvija) un daudzos citos.

Studija ir uzstājusies neskaitāmos koncertos un pasākumos daudzos Latvijas novados.

Viens no mūsu projektiem, kuru arī apskaņojām, bija Noras Bumbieres piemiņas koncerts „Atmiņu lietus” Latvijas Universitātes aulā Jelgavā 2008. gadā.

Mūsu cieši sadarbības partneri ir plaši pazīstamā estrādes studija „Aprīļa pilieni”, „Modernos studio” Paņevēžos, dīdžeju un apskaņošanas firma „Vilks Audio” u.c.

 

Runājot par vokālajiem konkursiem, jāsaka, ka šie pasākumi ir vairāk sporta sacensības nekā kultūra. Sākot ar sagatavošanos, fizisko un psiholoģisko slodzi, noskaņošanos startam, norises shēmu, un beidzot ar aizkulišu intrigām, problēmām, tehniku un taktiku.

Tādēļ mēs kā moto klubs teicami jūtamies šai sfērā.

   

Atpakaļ