Aizvadītajā nedēļas nogalē norisinājās Baltijas un Igaunijas čempionāts - Tapā!Tapā aizvadīts Baltijas triāla čempionāta otrais posms

Sestdien 3.augustā Igaunijas pilsētā Tapā notika otrais Baltijas triāla čempionāta posms.
Sacensības organizēja MC Panter. Trasi veidoja pagājušā gada desmitais Baltijas ranga sportists Margo Novikovs. Jāpiebilst, ka Tapā ir senas triāla tradīcijas. Jau padomju laikos triālu ar labiem panākumiem brauca šejienieši Margo Novikovs, Toivo un Kalle Ivaineni un citi, patreiz arī Jaaks Burks un Keity Meier.
Igaunija sportistus sagaidīja ar saulainu laiku un nopietnu karstumu, kas radīja fiziski vājākajiem sportistiem problēmas.
Trase viegla visās vērtējuma grupās, tomēr jāsaka, ka tehniska, īpaši A un B grupās, skatītājiem tīkama un tāda, kas nepieļāva nekādas atlaides un atslābināšanos no sportistu puses nevienā posmā. Visus posmus varēja izbraukt pa nullēm, tai pašā laikā jebkurā varēja dabūt arī „5”. Sportista meistarību arī izsaka fakts, cik visu faktoru summā katrs izdara šīs kļūdas.
Lūk FIM Europa triāla komisijas locekļa un BMA viceprezidenta Egila Agarska komentārs. „Atceros vienu pasaules čempionātu Myslenicē. Toreiz nesapratu, visi posmi priekš pasaules elites braucējiem Ragas, Cabestani, Fudžinami,  ir nullposmi. Ejot līdzi visus 18 posmus, gandrīz jāraud. Fudži krīt līdzenā vietā, nākamajā posmā Raga dabū pieci tur, kur liekas pat mēs brauksim pa nulli. Vēl nākamajā Cabestani dabū pieci, kur pa nulli brauc viss pirmais desmitnieks. Skaidrs, ka vienkārši tehniski pareizi un uz robežas uztaisīti posmi. Man liekas, ka tādi bija arī Tapā. Cepuri nost Margo. Sportisti parasti saka: „es  pieliku kāju līdzenā vietā, ja nepieliktu, uzvarētu”. Īstenībā ir savādāk.  Ja pieliki, tad kaut kas Tavā meistarības „kompjūterā”lika to darīt. Nebija viss kārtībā kādā no visām tavām sistēmām, kas nosaka triāla braucēja meistarību, tai skaitā  braukšanas tehnika,braukšanas taktika, fiziskā izturība, tehnikas gatavība, psiholoģiskā sagatavotība, fizioloģiskā gatavība un komandas darbs. Un lai kāds pasaka, kas šeit ir galvenais. Loģiski, ka komandas darbam nebūs jēgas, ja nebūs pats pamats, braukšanas tehnika”.
A grupā galvenā cīņa bija gaidāma starp Andri Grīnfeldu(Agarska Triāla Klubs) un Kasparu Vērnieku(MT skola). Kaspars pirmajā aplī pieļāva daudz kļūdu, Andris tieši tāpat otrajā, bet finišā ļoti pārliecinoši 32 soda punkti pret 49 tomēr uzvar Andris.
Tas nozīmē, ka  Andrim Grīnfeldam  pēdējā posmā Trakai, lai kļūtu par šī gada Baltijas čempionu pietiek ar otro vietu. A grupas trešais braucējs Didzis Grundulis(MT skola) neguva ieskaiti pārsniedzot 70% no maksimāli iegūstamo soda punktu summas, pie kam pamanījās trasē mainīt motociklu, kas draud ar diskvalifikāciju.
B grupā uzvar viesis soms Mikko Seistola par 11 punktiem apsteidzot mūsu Latvijas TDN komandas asistentu igauni Jaaku Burku(GasGas MK). Labākā Baltijas meitene igauniete Keity Meier(MC Panter), kas brauca šai grupā, diemžēl nespēja kvalificēties, nepārvarot 70% soda punktu robežu. Gada kopvērtējumā B grupā diez vai kāds vēl var apsteigt Jaaku Burku.
C grupā patīkams pārsteigums bija četru somu sportistu ierašanās. Pirmais bija Juuso Pakarinens, atstājot otro Guntaru Mateusu un trešo Kristeru Einasu(abi Grobiņas MK). Šeit stabils līderis kopvērtējumā ir Guntars Mateuss, otrais Kristers Einass, bet trešais Gatis Šuliņš(MT skola).
Arī D grupā startēja divi spēcīgi somu triālisti. Pirmie divi somi, Harri Oittinens un Kauko Kuusinens,trešais Niks Alksnis (Grobiņas MK). Gada kopvērtējumā pirms pēdējā posma šai grupā neliela intriga. Pirmais stabili ir Niks Alksnis, taču uz otro trešo vietu ar gandrīz vienādām izredzēm kandidē Henry Kraus un Toivo Ivainens (abi MC Panter) ar 26 punktiem un Mikus Hmeļņickis (MT skola) ar 25 punktiem. Trakai būs interesanti.
D iesācēju grupā uzvar  igaunis Andres Kruus, atstājot otrajā Ingu Hmeļņicki(MT skola) un trešajā AleksejAgafonovu no Krievijas, no Kazaņas. Ketija Agarska (Agarska TK) iegūst šoreiz tikai septīto vietu un pilnīgi viennozīmīgi viņa nobrauca neatbilstoši savām spējām, bet rezultātu izsaka punktu skaits finišā.  Šīs grupas kopvērtējumā liekas, ka neaizsniedzams konkurentiem ir Ingus Hmeļņickis ar 37 punktiem, otrā Ketija Agarska ar 25 punktiem. Ketijai nāksies krietni pacensties,  lai saglabātu savu pozīciju cīņā ar Andres Kruus 20 punkti un lietuvieti Romas Kazimieraiti 17 punkti.
Dmini uzvar Arvis Alksnis otrais Artis Alksnis (abi Grobiņas MK).  Diemžēl viņi finišēja tikai divatā, jo Renars Atvars (MT skola) pārsniedza 70% soda punktu robežu, bet Adrians Bulkovskis (MT skola) pēc pirmā apļa izstājās. Kopvērtējumā arī pirmais Arvis, otrais Artis, trešais Mareks Emils Robežnieks (AKA TEAM).
Interesanta ir situācija velo grupās. Elites braucēji uz Tapu neatbrauca, atņemot vietējiem skatītājiem iespēju redzēt augstas klases velotriālu. Arī ekspertu grupā startēja tikai Igaunijas sportisti. Līdz ar to ir interesanta situācija kopvērtējumā pirms pēdējā posma. Visdrīzāk ja atbrauks uz Trakai, par uzvarētāju ekspertos kļūs igaunis Kaarel Vurva (34 punkti), taču par otro, trešo cīnīsies Armands Paupers un Henri Toivar, katram pa 20 punktiem, un Oliver Hilineja ar Mārtiņu Indriekusu pa 15 punktiem.
Visa cīņa priekšā arī inter grupai. Sestdien uzvarēja Kristaps Elsts, otrais Mārcis Meiers, trešais Bruno Krampe. Kopvērtējumā pirmais K.Elsts ar 37 punktiem, otrais B.Krampe 35, un trešais M.Meiers ar 32 punktiem
E iesācēju grupā uzvarēja Markuss Karņickis, otrā Megija Karņicka, trešais Roberts Elsts. Ja šeit par pirmo divnieku nav ko šaubīties, šobrīd pirmais Markuss ar 40 punktiem, otrā Megija ar 34 punktiem, tad par trešo vietu visa cīņa priekšā. Ričardam Vrakinam un Robertam Elstam pašreiz ir 15 punkti, Lūkasam Kodoliņam 13.
Otrā dienā šai pašā trasē notika pēdējais ceturtais Igaunijas čempionāta posms.
Andris Grīnfelds un Kaspars Vērnieks atkal priecēja skatītājus ar skaistu un meistarīgu braukšanu.  Kaspars galīgi nojauca pirmo apli iegūstot četrus pieciniekus un 21 soda punktu. Andris brauca ar rezervi un guva 6 soda punktus. Otrajā aplī Kaspars gāja uz visu, bet neveiksmīgi dabūja vienu piecinieku, tā arī beidzot apli, Andris nedaudz atlaida trīs posmos sapelnot 10 soda punktus. Trešajā aplī jau likās, ka Kasparam atgūt 10 punktu starpību nebūs iespējams, taču mērķis abiem tagad bija cits, izbraukt apli pa nullēm.
Diemžēl šoreiz tas palika neizpildīts. Trases rekordu uzstādīja Kaspars veicot apli ar 2 soda punktiem, Andris pēdējo apli nobrauca ar 3 sodiem. Summā ar 19 pret 28 soda punktiem uzvarēja Andris.
Paanalizējot jāsaka, ka divu dienu summā no sešiem apļiem sportisti uzvaras apļos dalīja uz pusēm.Ja Kaspars zaudēja apli, tad kārtīgi, bet interesanti, ka otrā dienā Kasparam bija pieci piecīši un četri vieninieki. Andris brauca ar rezervi, viņam viens piecītis, septiņi vieninieki, viens divnieks un viens trijnieks.
Diemžēl kovērtējumā Andris nekandidē uz vietu Igaunijas čempionātā, jo Igaunijas pirmā posma laikā brauca Eiropas posmā Tanvaldē, bet otrā un trešā posma laikā Polijas čempionātā Ochotnicē. Didzis Grundulis A grupā atkal izstājās  pirmajā aplī. Viņš krita pirmajā posmā un pēc tam arī otrajā izsitot priekšējam ritenim spieķus.
Diemžēl pilnus rezultātus ne posmā, ne Igaunijas kopvērtējumā nevaram parādīt, jo no sacensību sekretariāta nav saņemta nekāda informācija.
Tiklīdz saņemsim to, publicēsim pilnus rezultātus. Pagaidām varam pievienot fotografētus rezultātus un Baltijas kopvērtējumu bez komandām, ko apkopo pēc BMA nolikuma Egils Agarskis.
Atgādinām, ka nākamās sacensības ir 24-25.augustā Ozolnieku novadā Priežkalnos. Latvijas trešais posms un Latvijas Klubu komandu čempionāts pēc Open Free noteikumiem. Aicinam visus ierasties un pavērot klātienē divu lielisku triālistu sniegumu. Žēl, ka šobrīd mums nav vēl vismaz trīs tāda līmeņa braucēji, BET BŪS!

Bildes ar Baltijas čempionāta rezultātiem
Bilde ar Igaunijas čempionāta rezultātiem

Šobrīd igauņu kolēģi nedaudz kavējās ar abu posmu detalizētiem rezultātiem un Igaunijas čempionāta kopvērtējumu elektroniskā formātā, taču ir pašreiz pieejams Baltijas čempionāta kopvērtējums:
šeit

Agarska TK preses dienests
twitter.com/Agarska_TK
Komentāri (0)  |  2013-08-06 00:32  |  Skatīts: 3059x   
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ