Sezonas noslēguma sacensības "Priežkalnu" trasē!Pagājušajā sestdienā Priežkalnu trasē Agarska Triāla Klubs organizēja „Agarska TK sezonas noslēguma sacensības Triāla daudzcīņā”, un tās bija šī gada sezonas pēdējās sacensības Baltijā.
Pasākums guva necerētu atsaucību un tajā piedalījās 27 dalībnieki, tai skaitā gan pieredzējuši braucēji no visas Latvijas, gan absolūti iesācēji, no Ozolnieku novada  un Jelgavas, kā arī viesi no Lietuvas. Patīkami, ka uz sacensībām ieradās arī dalībnieki ar enduro motocikliem, kuri līdz šim ir piedalījušies LaMSF enduro komisijas rīkotajās „piedzīvojumu sacīkstēs”.
Sacensības sastāvēja no trīs daļām. Pirmajā triāls pēc  NON STOP noteikumiem. Pēc šiem noteikumiem norisinās arī Eiropas un Pasaules čempionāti, un tie atšķiras no Latvijas čempionāta ar to, ka motocikls trasē nedrīkst apstāties.
Triāla trase sastāvēja no sešiem posmiem, kuri bija jāveic trīs apļos, iekļaujoties divu stundu kontrollaikā. Bija trīs grūtības līmeņu trases, grūtākā atbilda C grupas līmenim, vieglākā bija paredzēta iesācējiem bez pieredzes un enduro motociklu vadītājiem.

Grūtākajā (G) grupā uzvarēja Didzis Grundulis(MT skola), atstājot otro Niku Alksni (Grobiņas MK).
Vidējā (V) grupā uzvar Mikus Hmeļņickis (MT skola), otrais Kristaps Ķīlis (MT skola), trešais Arvis Alksnis (Grobiņas MK).
Visvieglākajā (I) grupā uzvar Ingus Hmeļņickis (MT skola), otrais Māris Linde no Ozolnieku novada, trešais Adrians Bulkovskis (MT skola).

Sacensību otrajā daļā triāls 1978. Tas ir triāls uz ātrumu, uz laiku garā trasē, kur pie laika tiek pieskaitītas soda sekundes par pārkāpumiem trasē. Trases aplis bija 250 metrus garšs un visām grupām vienāds, vienīgi augstāka līmeņa braucējiem bija iespējas izvēlēties īsākas, ātrākas trejektorijas pieveicot šķēršļus. Aplis bija jāveic divas reizes.
Šādu triālu Latvijā brauca līdz 1979.gadam un no šodienas dalībniekiem tolaik sacensībās piedalījās tikai Māris Linde un viens no šodienas sacensību organizatoriem Egils Agarskis.
Ja NON STOP triāla laikā trase bija sausa, tad pēc pusdienas sāka līt un lietus nepārstāja līdz pat vakaram.
G grupā uzvarēja Artūrs Grīnfelds (Agarska TK), otrais Didzis Grundulis, trešais Niks Alksnis.
Vgrupā pirmais Kristaps Ķīlis, otrais Mikus Hmeļņickis un trešais Arvis Alksnis.
I grupā pirmais Artūrs Semjonovs (Agarska TK), otrais Māris Linde, trešais Kaspars Robežnieks (AKA TEAM Rīga).
Šis triāls parādīja, ka galvenais tomēr ir braukt tīri bez soda punktiem, un tie kas brauc tīri, praktiski arī uzrāda ātrāko laiku.

Sacensību trešajā daļā daudzcīņa, kas šoreiz sastāvēja no lēnbraukšanas (pēc iespējas lēnāk jānobrauc pa 25 cm platu dēli), braukšanas uz aizmugurējā riteņa uz laiku, un slaloma (trasē deviņi vārti un laipa).
Nepārtrauktais lietus pļavu, kurā izvietota trase, jau sāka pārvērst par purvu, Daudzi dalībnieki šajās sacensībās nepiedalījās.
Summējot visos  šīs dienas sacensību veidos iegūtos punktus, tika noteiktu uzvarētāji.
G grupā dienas kopvērtējumā pirmais Niks Alksnis, otrais Didzis Grundulis, trešais Artūrs Grīnfelds.
V grupā kopvērtējumā pirmais Kristaps Ķīlis, otrais Arvis Alksnis un trešais Miks Hmeļņickis.
I grupā pirmais Māris Linde, otrais Guntis Gulbis, trešais Kaspars Robežnieks.

Aizvadītās sacensības bija labs treniņš sezonas noslēgumā. Pēc apbalvošanas dalībnieki varēja ieturēties ar „Priežkalnu”mājas saimnieku vārītajiem pelēkajiem zirņiem.
Uz šīm sacensībām bija ieradusies Ogres televīzija. Paralēli sacensību kadriem tika veidots Sherco Enduro 300cc motocikla reklāmas klips, kur Andris Grīnfelds  parādīja šī motocikla iespējas un visiem pierādīja, ka ar Enduro motociklu var paveikt gandrīz to pašu ko ar triāla motociklu. Andris ārpus konkursa Triāla 1978 trasē veica testa braucienus ar Scherco enduro un triāla motocikliem. Ar abiem motocikliem tika uzrādīts labākais rezultāts. Ar enduro motociklu viņš trasē pielika trīs kājas un uzrādīja kopējo rezultātu 137 sekundes, ar triāla motociklu bez sodiem un rezultāts 105 sekundes.  Nākamie rezultāti ir Artūram Grīnfeldam 138 sekundes un Didzim Grundulim 151 sekunde.

Rezultāti pieejami šeit!

Bildes pieejamas šeit!

Paldies visiem, kas atbalstīja šo pasākumu, sevišķi trases saimniekiem Grīnfeldu ģimenei un protams tiesnešu komandai.
Šogad triāla dzīvē mūs vēl gaida šīs sezonas Baltijas un Latvijas čempionātu uzvarētāju apbalvošanas pasākums un Baltijas un Latvijas triāla komisiju atklātās sēdes, kurās tiks apstiprināti nākamā gada triāla noteikumi un kalendāri.

Jāpiebilst, ka šīs sacensības notika partnerība Lielupei projekta ietvaros.
Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA), 6.2. aktivitātes „Iekārtu, tehnikas, aprīkojuma, informācijas tehnoloģiju un programmu nodrošinājuma iegāde un uzstādīšana un infrastruktūras izveide sabiedrisko aktivitāšu (tajā skaitā apmācību un interešu klubu, kultūras, vides aizsardzības, sporta un cita brīvā laika pavadīšanas aktivitāšu) dažādošanai vietējiem iedzīvotājiem” ietvaros tika īstenots projekts ar mērķi iegādāties sacensību organizēšanai nepieciešamo inventāru  "Priežkalnu" moto triāla trasei sporta aktivitāšu dažādošanai Ozolnieku un Jelgavas novados.
Agarska TK preses dienests
twitter.com/Agarska_TK

 
Komentāri (0)  |  2013-11-18 05:13  |  Skatīts: 2096x   
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ