Agarska TK sportisti sezonu noslēdz Polijā.Pagājušās nedēļas nogalē, 27-28.septembrī  Agarska Triāla Klubs noslēdza oficiālo šī gada triāla sezonu, piedaloties pēdējos divos 2013.gada  Polijas čempionāta posmos Sklarskā Porebā. Vienlaicīgi tās bija Jubilejas 65-tās Sudetu sacensības. Sacensību noslēgumā bija svinīgs Jubilejas un sezonas noslēguma pasākums.

Uz Poliju aizbrauca Andris Grīnfelds, kas startēja Polijas čempionāta A grupā un Ketija Agarska, kas startēja Polijas kausā un sieviešu (kobietu) grupā. Viņiem asistēja Egils Agarskis.

Sklarskas Porebas sacensības ir vēsturiskas Latvijas triālam. 1978.gadā uz šejieni atbrauca pieredzes apmaiņā tūristu kluba „Sigma” vadītājs Harijs Buls un Stepans Jonkus, lai paskatītos kā notiek triāls Polijā. Rezultātā 1979.gadā Latvijā pirmo reizi triālu sāka organizēt pēc šodienai stipri līdzīgiem noteikumiem (lielākā atšķirība no šodienas, ka toreiz punktus sekcijā skaitīja līdz 10). Pirms tam Latvijā triāls notika uz ātrumu vienā garā posmā (līdz 500 m. vai vairāk), vairākos apļos, kur laikam pieskaitīja soda sekundes par pārkāpumiem, pieskaršanos zemei utt.

Patīkami, ka šogad 65.gadu izdotajā Jubilejas grāmatiņā ar sacensību vēsturi  un rezultātiem no 1949.gada, var atrast arī mūsu triālistu vārdus. Tā piemēram pirmais no Latvijas pieminēts Māris Linde (tai laikā pārstāvēja  kolhozu ”Druva” un TK „Sigma” komandas), kurš 1988.gadā ar paša būvēto un Jelgavā konstruēto triāla motociklu „GAMMA” izcīnīja 18 vietu.

Savukārt ar vēsturē augstāko rezultātu varam lepoties 2004.gadā, kad Renārs Agarskis (Agarska Triāla Klubs) divos posmos pēc kārtas izcīnīja ceturto vietu absolūtajā vērtējumā.

Šogad trase sastāvēja no 10 kontroles posmiem, kuri bija jāveic trīs reizes katru dienu. Kopējais trases apļa garums 9.kilometri. Posmi atšķirīgi no citām trasēm pamatā no lieliem apaļiem akmeņiem, pagriezieni kalnos, un visur slidenas  koku saknes. Puse no pārbrauciena ļoti interesanta,  smaga pa bezceļu, mežu, saknēm un akmeņiem.

Andrim Grīnfeldam pirmajā dienā izdevās atkārtot Renāra Agarska rezultātu un izcīnīt ceturto vietu, kas ir lielisks panākums, ņemot vērā, ka šai posmā piedalījās divi Čehijas izlases braucēji, Jirži Svoboda, kas pašreiz čehijā ir otrs spēcīgākais triālists aiz Martina Krousteka, un Martins Matejičeks, kas ir otrais Čehijas čempionātā un trešais Čehijas rangos.

Andri apsteidza Jirži Svoboda, kas izcīna pirmo vietu, otrais labākais poļu sportists Gabriels Marcinovs un trešais Martins Matijičeks.

Prieks, ka pārējie četri polijas A grupas braucēji ir stabili uzvarēti, kas norāda, ka nākamgad varbūt ir vērts startēt visos Polijas čempionāta divpadsmit posmos un uzlabot Renāra Agarska 2004.gada 4.vietu Polijas čempionātā, iegūstot kādu no medaļām.

Otrā dienā Andris nenobrauca trasi maksimāli koncentrējoties, bija jūtams arī nogurums, jo pirms šīm sacensībām bija divu nedēļu pārtraukums un sportists nevarēja ieiet ritmā. Nedaudz kavēja arī patstāvīgs asistenta trūkums, jo Egils Agarskis pieslēdzās tikai epizodiski, pamatā braucot ar Ketiju. Vietām vajadzēja paņemt laiku un vienā no posmiem drošināt.

Ja pirmajā dienā starp sportistiem bija liela soda punktu starpība(ceturtā līdz septītā vieta 64-87 punkti un astotā neiekļaujas 80%), tad otrā dienā braucot posmus jau ceturto-sesto reizi, punkti bija mazāk un blīvi. Andris paliek sestajā vietā par diviem un trīs punktiem palaižot priekšā brāļus Lukaszczykus.

Ketija brauca Polijas kausa sieviešu grupā vienā trasē ar veterāniem, jauniešiem un vīriem. Absolūtajā vērtējumā abas dienas 28 pretinieku konkurencē viņai 23 vieta. Sieviešu konkurencē šoreiz bija trīs dalībnieces. Pirmajā aplī piektdien Ketija atpalika no polietes Dubaniowskas Klaras, kurai ir jau gandrīz desmit gadu triālistes stāžs, tikai vienu punktu, otrajā aplī Klaras pārsvars palielinājās līdz 5 punktiem, taču trešajā Ketija sāka nogurt, pārbrauciens bija smags, posmos motocikls bieži bija jāstumj uz saknēm. Rezultātā zaudējums ar 17 punktu deficītu un iegūta otrā vieta. Trešā no meitenēm Kinga Blaszczuk nobrauca tikai pirmo apli, iegūstot tikai dažus trijniekus un fiziski no sacensībām izstājās.

Otrā dienā bija ļoti smagi, nogurums summējās, muskuļi sāpēja, taču Ketija veiksmīgi nobrauca līdz galam saglabājot otro vietu, bet gada kopvērtējumā Polijas sieviešu grupā izcīnot pirmo vietu. Jāsaka, ka šajās sacensībās tika apgūti daudz jauni elementi un vietām it sevišķi pirmajā dienā Ketija parādīja tiešām labu sniegumu.

Simboliski, ka viens no mūsu draugiem veterāns Tadeušs Goralczyks bija pirmais mērķis, ko savulaik centās pārspēt Ketijas brālis Renārs 2000.gadā savā pirmajā sacensību sezonā. Tas protams ar pirmo reizi toreiz neizdevās. Šajās sacensībās piektdien Ketija Tadeušam zaudēja par 8 punktiem, bet sestdien uzvarēja par sešiem. Jāatceras gan, ka jau Ochotnices posmos Tadeušs fiziski netika galā ar pārbraucienu un trasi un pirmajā dienā izstājās, bet Ketija tika līdz galam. Taisnības dēļ gan jāsaka, ka salīdzinot ar 2000 gadu, Goralczyks ir kļuvis vēl 13 gadus vecāks. Taču simboli ir simboli. Atcerēsimies arī, ka Ketija izvēlējās Latvijā 20 starta numuru ar kādu brālis brauca savā pirmajā sezonā.

Līdz ar to Agarska Triāla Klubs sezonu noslēdzis vairāk kā veiksmīgi. Atkal uzvarētas gan Latvijas, gan Baltijas Klubu komandu sacensības (komandā Andris un Artūrs Grīnfeldi, Aivis Beļakovs), izcīnīti individuālie čempionu tituli gan Latvijā, gan Baltijā (Andris Grīnfelds), veiksmīgi pārstāvēta Latvijas izlase Nāciju Triālā (Artūrs, Andris Grīnfeldi), izcīnot augstāko vietu vēsturē. Meitenes ne tā kā gribētos, bet pamazām iet uz priekšu.

Šīs sezonas noslēgumā Agarska Triāla Klubs vēl organizēs kluba sacensības Priežkalnu trasē 9.novembrī pēc NON STOP noteikumiem, kā arī būs dažas papildsacensības. Sacensību apraksts tuvākajā laikā.

Rezultāti:
Szklarska Poręba 27-28.09.2013

XI runda Mistrzostw Polski
XII runda Mistrzostw Polski
XI runda Pucharu Polski
XII runda Pucharu Polski

Polijas čempionāta kopvērtējums
Polijas kausa kopvērtējums

twitter.com/Agarska_TK
Agarska TK preses dienestsd

Komentāri (0)  |  2013-10-05 23:40  |  Skatīts: 3041x   
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ