Latvijas čempionāts "Priežkalnos"Sestdien 24.augustā Ozolnieku novada Priežkalnu trasē notika Latvijas triāla čempionāta priekšpēdējais trešais posms (Ozolnieku balvas izcīņa) un svētdien 25.augustā Latvija Klubu Komandu čempionāts un Jelgavas atklātais čempionāts.
Sacensību trase tikai divas dienas pirms sacensībām tika pārveidota un uzbūvēti jauni elementi.
Sestdien Latvijas čempionāta posmā startēja 34 dalībnieki, no tiem 6 velo grupās.
Gaidītā cīņa starp abiem Latvijas čempionāta zelta medaļas pretendentiem Andri Grīnfeldu (Agarska Triāla Klubs) un Kasparu Vērnieku (MT skola), izpalika. Kaut arī Kaspars brauca lieliski, jau pēc pirmā apļa bija skaidrs, ka Andris šodien ir labā formā. Apļa rezultāts 2 pret 22 soda punkti Andra labā. Turpmāk nekas nemainās un kaut arī trešā apļa priekšpēdējā posmā Andris beidzot pieļauj kļūdu, krīt un sadauza sava motocikla radiatoru, kā rezultātā pēdējos divos posmos tiek ierakstīti 10 soda punkti un jāfinišē motociklu stumjot, finišā ar 18 pret 60 soda punktiem vairāk kā pārliecinoši uzvar Andris Grīnfelds, līdz ar to jau praktiski piesakot savas pretenzijas uz Latvijas čempiona titulu šai gadā. Lai tas notiktu, nākamnedēļ Ugālē pēdējā posmā Andrim jāiegūst vismaz trešā vieta.
Svētdien pārveidotā trasē notika klubu komandu čempionāts. Komandas sastāvā trīs dalībnieki. Uz šo čempionātu bija pieteikušās septiņas komandas un seši individuālie dalībnieki (kuriem nav vietas komandu pamatsastāvos).
Agarska Triāla Kluba komanda, vienpadsmitkārtēja ceļojošā kausa ieguvēja, šoreiz startēja ne savā stiprākajā sastāvā. Septiņkārtējais Latvijas čempions Renārs Agarskis šogad šajās sacensībās tikai viņam vien zināmu iemeslu dēļ nepiedalījās, par ko komanda bija stipri vīlusies.
Viņa vietā kopā ar Andri un Artūru Grīnfeldiem ierindā stājās ugālnieks Aivis Beļakovs.
Abos pirmajos apļos ar nelielu pārsvaru uzvar ATK, taču tad trešajā aplī pārlūzt komandas līdera Andra Grīnfelda motocikla rāmis, izsaucot dažādas blakus parādības. Tehnika cik nu iespējams tiek sakārtota, lai varētu turpināt braukt, bet bez pārliecības, ka izturēs līdz galam.
Finišā dramatiskā un saistošā cīņā Agarska Triāla Kluba komanda ar nelielu pārsvaru kārtējo reizi izcīnīja ceļojošo kausu, atstājot otro MT skolas komandu( Kaspars Vērnieks, Didzis Grundulis, Gatis Šuliņš). Trešie Grobiņas MK (Kristers Einass, Guntars Mateuss un Niks Alksnis).
Svētdien individuāli startēja arī dalībnieki, kuriem nebija komandas. Tie bija seši Dmini un Dhoby grupu braucēji. Šeit pirmais bez konkursa Arvis Alksnis (Grobiņas MK), otrā Ketija Agarska (Agarska TK), trešais Artis Alksnis (Grobiņas MK).
Individuāli absolūtajā vērtējumā tika sadalītas Jelgavas atklātā čempionāta dalībnieku medaļas.
Par Jelgavas čempionu šogad kļūst Andris Grīnfelds, otrais Kaspars Vērnieks, trešais Artūrs Grīnfelds. Tālākajās vietās, ceturtais Kristers Einass(Grobiņas MK), piektais Didzis Grundulis(MT skola), sestais Guntars Mateuss(Grobiņas MK), septītais Niks Alksnis(Grobiņas MK), astotais Gatis Šuliņš (MT skola), devītais Mikus Hmeļņickis (MT skola) un desmitais Aivis Beļakovs (Agarska TK).
Šis vērtējums ir ļoti interesants, jo tā kā visi brauca vienā trasē, tas reāli parāda katra vietu rangu tabulā.

Latvijas čempionāta pēdējais posms jau pēc nedēļas Ugālē, kur svētdien notiks arī Baltijas Klubu komandu čempionāts.

Savukārt  3.septembrī Latvijas izlase, kuras sastāvā ir Kaspars Vērnieks, Andris un Artūrs Grīnfeldi dodas uz Nāciju Triālu Francijā.

Bildes pieejamas šeit!

Latvijas klubu komandu čempionāts, Priežkalni (2013.gada 25.augusts)

Latvijas čempionāta 3.moto un 4.velo posms, Priežkalni (2013.gada 24.augusts)

Latvijas čempionāta kopvērtējums 2013


Agarska TK preses dienests
twitter.com/Agarska_TK

 
Komentāri (0)  |  2013-08-27 16:54  |  Skatīts: 8392x   
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ