Agarska TK izcīna pārliecinošu uzvaru Baltijas klubu komandu čempionātā - ŽagarēBaltijas Klubu Komandu čempionāts

14.jūlijā Žagarē notika Baltijas klubu komandu čempionāts triālā.

Sacensības organizēja vietējais triālists Romas Kazimieraitis ar Agarska Triāla Kluba atbalstu un palīdzību. Trasi  gatavoja Artūrs Grīnfelds. Sacensību juridiskais organizators bija Agarska Triāla Klubs.

Sacensības notika izmēģinājuma veidā pēc jauniem no Spānijas čempionāta nolikuma tulkotiem „openfree” triāla noteikumiem, kuros katrs braucējs brīvi izvēlas un veic dažādu grūtības kategoriju vārtus katrā posmā pēc savām spējām, nevis strikti savējos izvēlētos grūtības kategorijas vārtus, kā tas ir klasiskajā triālā.

Komandas sastāvā trīs dalībnieki un komandas rezultātu nosaka pēc visu trīs dalībnieku savāktās punktu summas trīs apļos. Katrā aplī bija jāizbrauc deviņi kontroles posmi. Trase bija interesanta, pateicīga triālam un ja Lietuvieši vēlēsies, šeit ir labas iespējas izvest labas sacensības arī turpmāk.

Jāsaka uzreiz, ka pirmajā reizē pēc jaunajiem noteikumiem gatavotajā trasē un sacensību norisē ne viss bija kārtībā, tas bija eksperiments. Kļūdas un pieredze ir radusies, ir jau skaidrs, kas jāuzlabo un jāmaina sacensību nolikumā, noteikumos, kā pareizāk un labāk jābūvē posmi. Ir skaidrs, ka jāpalielina zaļo- D grūtības vārtu skaits, jāsamazina sarkano A grūtības vārtu grūtības pakāpe utt. Bet tā jau ir atsevišķa saruna.

Kā izteicās dažs labs no dalībniekiem, vietām A kategorijas vārti pēc grūtības jau atbilda Eiropas čempionāta līmenim.

Braucot pēc šiem noteikumiem ir pastiprināti jādomā, jāveido taktika, un tikai otrajā aplī dažs labs no dalībniekiem izprata noteikumus un saprata kā pareizāk braukt.

Vēl liela problēma bija ar tiesnešiem. Arī viņi sākuma nesaprata, jauca noteikumus ar klasiskajiem, un pieļāva kļūdas. Iespējams, ka bija kāds, kas šo to nesaprata līdz beigām.

Galvenā problēma bija tā, ka uz deviņiem posmiem bija seši tiesneši, nācās tiesāt pa diviem posmiem, kas radīja lielas rindas un gaidīšanu pie posmiem. Rezultātā praktiski visas komandas nedaudz pārtērēja laiku, bet proporcionāli līdzīgi, un izmaiņas rezultātos tas nekādi neietekmēja. Īstenībā apzinoties to un taktiski pareizi braucot laikā varēja iekļauties. Grūtāk bija tiem, kas fiziski nespēja turēt tempu, vilcinājās, atpūtās, ēda vai citādi vilka laiku. Par to liecina, ka līderkomandas, kam ir starptautiska smagu trašu pieredze, pārtērēja 3-5 minūtes, bet bija kas pārtērēja 20 min, un kas vispār beigās salasīja nulītes kartiņās.

Sacensībās piedalījās sešas komandas, tai skaitā Lietuvas izlase, tikai viena komanda (MK Panter) no Igaunijas, kas mazliet apbēdināja organizatorus, jo tā nebija stiprākajā sastāvā un igauņi varēja piestādīt vēl vismaz trīs komandas, pārējās bija Latvijas komandas un divi individuālie dalībnieki no Grobiņas MK.

Sacensību rezultāti pārsteigumus neizraisīja.

Uzvarēja Agarska Triāla Klubs (Andris Grīnfelds, Renārs Agarskis, Artūrs Grīnfelds) ar 3472 punktiem, tai skaitā mīnuss 100 p. par laiku.

Otrie Mototriāla skolas pirmā komanda (Kaspars Vērnieks, Didzis Grundulis, Voldemārs Politers) ar 2712 punktiem, tai skaitā par laiku mīnuss 80.p.

Trešie Grobiņas MK (Guntars Mateuss, Kristers Einass, Dzintars Einass), 2280 punkti, par laiku mīnuss 60.

Ceturtie -  MK Panter ar 1561 punktu, laiks mīnuss 400.p

Piektie - Lietuvas izlase, 785 punkti, laiks 180.p.

Sestie - Moto triāla skolas otrā komanda ar 492.p, laiks mīnuss 120.p

Individuāli labākos rezultātus uzrādīja:

Andris Grīnfelds 1467,p.

Kaspars Vērnieks 1417.p.

Renārs Agarskis   1210.p.

Guntars Mateuss  915.p

Artūrs Grīnfelds  895.p.

Jāsaka gan, ka individuālie rezultāti nav galvenais, jo komandu sacensībās galvenais ir komandas taktika un rezultāts.

Patīkami, ka sacensībās bija ļoti daudz skatītāji, kas reizēm bija nekontrolējami un bradāja pa posmiem. To nebijām gaidījuši, tādēļ nebija skatītājus norobežojošās lentes, kaut gan tas diez vai līdzētu. Vienlaicīgi ar triāla sacensībām, Žagarē nedēļas nogalē notika „Ķiršu festivāls”, kura laikā Andris Grīnfelds sniedza arī triāla paraugdemonstrējumus.


Rezultāti pieejami šeit!


Agarska TK preses dienests
twitter.com/Agarska_Tk

Komentāri (3)  |  2012-07-15 19:29  |  Skatīts: 12891x   
Egils* - 2012-07-15 20:52
Man prieks par Grobiņas MK. Likās, ka viņi bija vienīgā komanda, kas bija izstudējusi nolikumu un perfekti visu izpildīja, kaut vai to, ka jāreģistrējas kopā, jāfinišē reizē utt. Sekretariāts arī izteica viņiem atzinību par korekto darbību

imants ziedonis* - 2012-07-16 06:57
ja ja nevajadzetu puss stundu sedet pie posma tad nebutu beidzies kontrola laiks

imants ziedonis* - 2012-07-16 07:01
bet galve kad viss ir kartiba


- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ