Aizvadītajā nedēļas nogalē Tapā - Igaunijā, notika Latvijas un Igaunijas čempionāts mototriālā.
Aizvadīts Latvijas čempionāta 1.posms Tapā.

   Pagājušās nedēļas nogalē 26.maijā Tapā aizvadīts Latvijas triāla čempionāta pirmais posms, ko organizēja Agarska Triāla Klubs sadarbībā ar Igaunijas moto federāciju un MK Panter.

   Sacensībās piedalījās 37 dalībnieki, tai skaitā Jelgavu un Ozolniekus pārstāvēja septiņi sportisti no MT skolas un divi no Agarska TK, taču kopā no Latvijas bija 17.dalībnieki.

  Kā zināms Latvijas čempionātā pēc nolikuma tiek gatavota smagākā A grūtības trase, bet B kategorija, ja nav vismaz trīs dalībnieki, netiek gatavota.

   Tā kā pēc iepriekšējiem pieteikumiem B grupai pieteicās tikai Guntars Mateuss(Grobiņas MK), bet igaunis Jaaks Burks devās izbraukumā uz somijas čempionātu, B grupa šai posmā netika vērtēta. Guntars pieteicās A grupā, bet Agris Kibars (AKA TEAM), kuram arī tā kā vajadzētu startēt B, pieteicās C grupā.

   Nepatīkams fakts, ka pēdējā brīdī noskaidrojās, ka apstākļu sakritības dēļ Agarska Triāla Kluba sportists, pašreizējais Latvijas čempions Renārs Agarskis, bija spiests sestdien strādāt un netika atbrīvots no darba.

   Tas nozīmē, ka praktiski Renārs šogad no pretendentu skaita, kuri cīnīsies par augstām vietām jau ir izstājies, kas nav iepriecinoši, jo samazinās intrigu atlikušajos četros posmos cīņā par čempiona titulu elites grupā.

   Skaidrs, ka Tapā galvenā cīņa notika starp bijušajiem komandas biedriem Kasparu Vērnieku (MT skola) un Andri Grīnfeldu (Agarska TK).

    Andris parādīja augstu meistarību, posmos priecējot skatītājus ar tiešām skatāmu un skaistu triālu, rezultātā ne reizi vien saņemot aplausus.

    Kaut arī pārsvars finišā nebija liels, + 9 soda punkti (pa apļiem +1, + 2 un +6), tas bija pārliecinošs.

   Te jāpiebilst, ka Andris uzrādot kopumā labāku rezultātu gandrīz katrā no posmiem pamanījās uzkrāto handikapu pazaudēt diezgan muļķīgi dabonot piecīšus. Andrim tādi bija četri, Kasparam tikai viens.

   Rezultātā Andris pirmais ar 52 soda punktiem, Kaspars otrais ar 61. soda punktu.

   Trešais cīņā par medaļām sevi pieteica Artūrs Grīnfelds (Agarska TK) 138 soda punkti, kurš līdzīgā cīņā atstāja ceturto Guntaru Mateusu (Grobiņas MK) ar 145 soda punktiem.

   Pārējo Jelgavas, Jelgavas novada un Ozolnieku novada braucēju rezultātus, kā arī pilnos protokolus skatīt pielikumā.

   Svētdien šajā pašā trasē notika Igaunijas čempionāta otrais posms. A grupas trase tika atvieglota, jo Igaunijas čempionātā augstākā ir B kategorijas trase.

   Šajā dienā abi līderi nonāca mainītās lomās. Andris nekādi nespēja koncentrēties un salasīja daudz soda punktus, trešajā aplī pamanoties pārsist motociklam arī radiatoru. Savukārt Kaspars koncentrējās un nobrauca katru apli maksimāli precīzi, rezultātā uzvarot pārliecinoši. Tagad katram no viņiem Igaunijas čempionātā ir pa vienai uzvarai.

   Trešais Guntars Mateuss. Artūrs svētdien nestartēja.Latvijas čempionāta rezultātus var apskatīt šeit!

Igaunijas čempionāta rezultātus var apskatīt šeit!

Latvijas čempionāta kopvērtējums pieejams šeit!


Agarska Triāla Kluba preses dienests.
twitter.com/Agarska_TK

 

Komentāri (0)  |  2012-05-28 23:43  |  Skatīts: 6024x   
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ