2015.gada Triāla sezona Latvijā noslēgta.


 Sestdien 7.novembrī, kā jau tas kļuvis par tradīciju, „Priežkalnos” notika Agarska Triāla Kluba sezonas noslēguma sacensības Triāla daudzcīņā. Vienlaicīgi tas bija Jelgavas atklātā 2015.gada triāla čempionāta trešais posms, kur sestdien katram dalībniekam tika vērtētas tikai triāla papildsacensības .

Sacensībās piedalījās gandrīz visi pašreiz spēcīgākie Latvijas triālisti un viesi no Lietuvas un Igaunijas. Kopējais dalībnieku skaits trīsdesmit trīs, tai skaitā pāri par desmit dalībniekiem ar enduro motocikliem un trīs ar elektro motocikliem.

Šīgada sacensības tika organizētas mazliet savādākā formātā nekā iepriekšējos gadus. Sacensību veidi netika dalīti atsevišķi, bet ietilpa kopējā  trases aplī. Dalībnieki četru stundu kontrollaikā veica trīs apļus. Katrā aplī bijā jāveic enduro krosa tests, divi ātrumtriāla testi un četri klasiskie triāla posmi. Ja ātrumposmos trase visiem dalībniekiem vienāda, tad klasiskā triāla posmos trīs dažādu grūtību bultas.

Sacensību kopvērtējumā dalībniekiem tika noteikta vieta atsevišķi krosā, ātrumtriālā un triālā. Summējot visus trīs rezultātus noskaidrojās uzvarētēji pa grupām.

Smagākajā grupā (triāla bultas atbilst Latvijas A/B grupu līmenim) uzvarēja Kristaps Ķīlis (MT skola), kurš uzvarēja krosu un palika otrais abos pārējos veidos.  Otrais Mikus Hmeļņickis, kurš uzvar ātrumtriālu, ir otrais krosā un trešais triālā. Kaut arī pārliecinoši labāks klasiskajā triālā ir Kristers Einass (Grobiņas MK), tomēr nobraucot ātrumtriālu un krosu tikai trešajās pozīcijās, Kristers šoreiz paliek kopvērtējumā trešais.

Vidējā grupā pa zilajām bultām (C/D Latvijas čempionāta grūtības līmenis) uzvar Andris Grīnfelds (Agarska Triāla Klubs). Viņš nolēma mest izaicinājumu savai meistarībai un šajā grūtības trasē devās ar enduro motociklu. Andris uzvarēja gan krosu, gan ātrumtriālu, un tikai dažas paviršības klasiskā triāla trasē neļāva uzvarēt arī šai disciplīnā.

Otrais kopvērtējumā vidējā grupā Arvis Alksnis (Grobiņas MK), viņam arī visās atsevišķajās disciplīnās otrā vieta. Trešais kopvērtējumā Dainis Vītoliņš (MT skola), kurš uzvar triālu, bet ir trešais abās ātrumsacensībās.

Vieglākajā grupā (Latvijas čempionāta dzeltenās hobi, mini, Free un elektro grupu bultas), Ketija Agarska (Agarska Triāla Klubs) uzvar klasisko triālu, paliek trešā ātrumtriālā, kas viņai pēc šīm disciplīnām dotu pirmo vietu, taču meitene „prātīgi”nobrauc krosu, kur paliek septītā, un tas kopvērtējumā nodrošina viņai tikai trešo pozīciju.

Otrais uzvarot abas ātrumsacensības, bet paliekot tikai astotais triālā, viesis no lietuvas Juliuss Šimkus (Drakonai RT). Pirmais, visās disciplīnās paliekot otrais, neuzvarot nevienu disciplīnu, bet uzrādot stabilu sniegumu, Mareks Emīls Robežnieks (AKA TEAM).

Atsevišķi tika apbalvoti dalībnieki ar enduro motocikliem, kuri trasē devās vieglajā grupā. Šeit bez konkursa uzvarot visās disciplīnās pirmais Lauris Klēbahs. Atgādinām, ka Lauris ir nopelniem bagāts triālists, kurš sešas reizes ir pārstāvējis Latviju izlases sastāvā Pasaules Nāciju Triālā. Otrais Didzis Grundulis, kuram arī ir viena dalība Latvijas izlases sastāvā Nāciju Triālā. Trešais Arnolds Jēkabsons (Kūdras Ērgļi), kurš tikai par vienu punktu apsteidza Zigmāru Alksni no Grobiņas. Zigmārs ikdienā triāla sacensībās būdams savas komandas un savu dēlu asistents un palīgs, nolēma pats izmēģināt spēkus un paliek trešais triālā un ceturtais ātrumtriālā, tādējādi nodemonstrējot savas iemaņas. Tikai zemais rezultāts krosā neļāva pakāpties augstāk.

Balvas saņēma arī elektro motociklu vadītāji. Pirmais bija mūsu viesis astoņgadīgais Otts Ross no igaunijas (MC Panter), kurš brauca visas disciplīnas un pēc absolūtā vērtējuma ir pat devītais Vieglajā grupā, apsteidzot virkni pieredzējušākus konkurentus gan ar triāla, gan enduro motocikliem.  Diemžēl pārējiem trīs četrgadīgajiem elekto motociklu vadītājiem trase bija pa smagu un viņi to veica tikai divos apļos un nepilnā apjomā, bet vietas sadalīt nebija problēmas. Otrais Klāvs Vītoliņš (MT skola), trešais Ernests Robežnieks (AKA TEAM).

Par Jelgavas 2015. Gada čempionu Triālā kļūst Kristers Einass. Andris Grīnfelds pirms šī pēdējā posma būdams stabilā vadībā, bet sestdien startēdams ar enduro motociklu, tomēr zaudē pārsvaru un iegūst sudraba medaļu, Mikam Hmeļņickim bronza.

Jelgavas 2015.gada triāla kausa izcīņā tika vērtēti tie dalībnieki, kuri visu sezonu braukuši ne augstāk kā hobi, elektro, free un mini grupās.  Kopvērtējumā  stabili pirmā Ketija Agarska ar 80 punktiem, otrais Mareks Emīls Robežnieks ar 65 punktiem, trešais Karolis Šimkus (Drakonai RT, lietuva) ar 40 punktiem.

Jāatzīmē sestdienas sacensībās saskaņotais  tiesnešu un sekretariāta darbs un protams paldies trases saimniekiem.

Liels paldies mājas saimniecei Andai Grīnfeldei par garšīgajiem jau tradicionālajiem zirņiem, kurus dalībnieki baudīja sacensību noslēgumā.

 

Tagad atlikusi vēl tikai Latvijas triāla sezonas apbalvošanas ceremonija, kura notiks 28.novembrī.

 

Agarska TK preses dienests.

Komentāri (0)  |  2015-11-09 23:16  |  Skatīts: 1040x   
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ