Šajā nedēļas nogalē Rīgā notikusi FIM Europa triāla komisijas sēde!


Vakar Rīgā viesnīcā ABC noslēdzās FIM Europa triāla komisijas kārtējā sēde, kurā tika akceptētas visas galvenās vadlīnijas nākamā gada notikumiem triālā Eiropā. Izskatītas izmaiņas noteikumos un analizētas visas nianses triāla attīstībā pasaulē un Eiropā šajā gadā kā arī nosprausti uzdevumi nākamajam gadam. Plaši tika analizēts darbs FIM triāla komisijā, plusi un mīnusi pasaules čempionātu organizēšanā un FIM darbībā.
Šo sēdi organizēja un Latviju šai sēdē  pārstāvēja FIM Europa triāla komisijas loceklis un BMA viceprezidents Egils Agarskis. Lūgsim Egilu Agarski  īsi komentēt notikušo sēdi.
Sēde bija ļoti konstruktīva un tajā tika pieņemti  Pasaules triāla attīstībai ļoti svarīgi lēmumi. Lielākā daļa no tiem ir svarīgi arī Latvijas un  Baltijas triāla attīstībai. Izmaiņas noteikumos tiks iekļautas arī Latvijas nolikumos.
Viens no sāpošākajiem jautājumiem triāla pasaulē joprojām ir NON STOP. Analizējot aizgājušo sezonu, jāsaka, ka Eiropas čempionātam, pretēji Pasaules, problēmu bija mazāk un mūsu organizatori veiksmīgi tika ar visu galā. Negatīvās tendences ir skaidras, tiesnešu atšķirīgais vērtējums katrā posmā, garie posmi ar palielinātu tiesnešu skaitu un palielinātām izmaksām utt.
Runājot par nacionālajiem čempionātiem, pašreiz ir skaidrs ka NON STOP nebūs nākamgad Spānijā, Itālijā, Anglijā, Čehijā, Slovākijā, Polijā, Skandināvijas valstīs un citur. Es komisiju informēju, ka mana pārliecība ir nē NON STOP Latvijā, bet Baltija darīs tā kā darīs Polija, Čehija un Skandināvijas valstis, vārdu sakot šeit šobrīd jau viss ir skaidrs.  Nākamnedēļ būs komisijas sēde Francijā, kur tiks lemts arī par NON STOP un pagaidām ir domas 50 uz 50. Mūsu komisijas loceklis Francois Courboleuch protams domā ka arī tur NON STOP nebūs.  Pagaidām informācijai, ka NON STOP nav arī ASV un Kanādā.
FIM prezidents Vito Ipolito 9.oktobrī ir sastādījis un izsūtījis vēstuli visām federācijām, ar lūgumu pāriet uz NON STOP Nacionālajos čempionātos, un pielikumā nevienam nezināmu cilvēku  sastādītu pamatojumu(FIM triāla komisija par šo vēstuli nebija informēta). Latvijas triāla komisija no mūsu federācijas pagaidām nav saņēmusi informāciju par šo vēstuli, jo uz to taču būtu jāsniedz atbilde. Katrā gadījumā es mūsu triāla komisiju ar šo saraksti iepazīstināšu.
Tāpat vairākas nedēļas atpakaļ visas Skandināvijas un Baltijas valstis saņēma uzaicinājumu apvienoties un tikties kopējām pārrunām. Tai skaitā par  triāla nākotni šai reģionā. Latvijas federācija norvēģiem atbildi nav sniegusi.
Sēdē apstiprinājām nākamā gada triāla kalendārus.
Es komisijas locekļiem sniedzu informāciju un foto apskatu par Eiropas čempionāta iespējām Liepājā. Kaut manas domas šobrīd nav pozitīvas, komisija bija sajūsmā par karaostas krastmalas kadriem. Viņi gatavi atbraukt jau kopīgai trases apskatei. Veco fortu foto man nebija.
Latvijai, atceroties manu Krakovas sēdē izteikto domu par pasaules x-trial organizēšanu Latvijā, tika dota iespēja jau šogad rīkot jaunizveidoto Eiropas X-Trial čempionātu. Es atteicos, jo neredzu finasāli šobrīd pavilkt Arena Rīga izmaksas. Atgriežoties mājās man radās idejas un tuvākajās nedēļās tās apspriedīšu ar partneriem. Tomēr Nekad Nesaki Nekad.
Vēl viena interesanta lieta ko virzīsim tālāk, ir Eiropas Valstu reitings triālā, kur tiek vērtēta katras Valsts dalībnieku skaits un iegūtās vietas. Princips līdzīgs mūsu kvalifikācijas uzskaites sistēmai. Runājot par šo reitingu, es kopā ar FIM Europa viceprezidenti Ņinu Birjukovu iesniegsim  15-tā novembra FIM Europa Valdes sēdei  priekšlikumu par  visu federāciju kopēju kompleksu vērtēšanas sistēmu. Man šis plāns dzima jau manas LaMSF prezidentūras laikā. Domāju, ka LaMSF tas varētu būt ļoti svarīgi.
Sīkāku un precīzu informāciju par manu darbu FIM Europa triāla komisijas sastāvā es sniegšu nākamajā LaMSF triāla komisijas sēdē.
Informēju, ka visi mūsu lēmumi, kalendāri un noteikumi būs spēkā tikai pēc to apstiprināšanas FIM Europa Valdes sēdē 15-ajā novembrī, par ko visātrāk mūs varēs informēt FIM Europa viceprezidente Ņina Birjukova.

Pielikumā: šeit apstiprinātie 2013 gada Eiropas čempionāta un kausa rezultāti un arī  Valstu reitings triālā.

 Agarska TK preses dienests
twitter.com/Agarska_TK
Komentāri (0)  |  2013-10-28 03:20  |  Skatīts: 3665x   
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ