Triāla sezona Baltijā ir atklātaPagājušās nedēļas nogalē sestdienā  Liepājā Vecajos Fortos notika Baltijas čempionāta pirmais posms, un svētdien turpat Latvijas čempionāta pirmais posms.
Grobiņas MK pēc vairāku gadu pārtraukuma noorganizēja lieliskas sacensības vienā no labākajām Latvijas triāla trasēm. Sacensību organizācija lieliskā līmenī, par visu padomāts un nākamo posmu organizatoriem latiņa pacelta pietiekoši augstā līmenī, lai būtu uz ko tiekties.
Sacensībās piedalījās 40 dalībnieki dažādās grupās.
Sestdien notika Baltijas čempionāta pirmais posms. Laika apstākļi labi, trase labā stāvoklī, posmi  interesanti, smagi un atbilstoši grūtības kategorijai visās vērtējuma grupās. Problēmas radīja vienīgi kastais mitrais un sutīgais laiks virs 30C . Taču varbūt, ka tas tikai papildus parādīja katra sagatavotības līmeni, jo fiziski vājāk sagatavotie sportisti bija bieži klienti ātrās medicīniskās palīdzības mašīnā, kur tika mērīts asinsspiediens un veikti pasākumi sirdsdarbības uzlabošanai.
Patīkami, ka A grupas posmos vairākās vietās elementi atbilda Eiropas čempionāta elites līmenim.
Agarska Triāla Klubu un Jelgavu šajās sacensībās pārstāvēja četri sportisti. Sezonas pirmajās sacensībās lieli pārsteigumi netika sagaidīti. Abas dienas pārliecinoši uzvarēja patreizējais Latvijas un Baltijas čempions Andris Grīnfelds (Agarska Triāla Klubs) Jelgava, otrajā vietā atstājot Kasparu Vērnieku (MT skola).
Sevišķu interesi radīja Agarska Triāla Kluba jaunās meitenes, kurām šīs bija debijas sacensībās. Jāsaka uzreiz, ka no visām treniņos iesaistītajām meitenēm līdz sacensībām nonāca tikai divas Ketija Agarska un Antra Kalniņa.
Ja sestdien Ketija pēc pirmā apļa bija pirmā D beg grupā, apsteidzot vairākus ilggadējus triālistus, tad finišā viņa bija trešā, savā dzimšanas dienā debitējot triālā un iegūstot savu pirmo balvu. Antra ierindojās ceturtajā vietā.  Meitenēm bija grūti, jo treniņu process no rudens, kad šī ideja radās, bija īss, aizvadīti pārāk maz treniņi, bet viss ir kārtībā, jo jau šobrīd meitenes dažādus elementus pilda daudz augstākā līmenī, nekā ilggadēji sportisti. Vēl jāpiebilst, ka Antrai  sestdien asistēja ATK goda biedrs bijušais PSRS čempions Andrejs Rudenko.
Otrajā dienā Latvijas čempionāta posmu Andris uzsāka ļoti stabili, diemžēl intriga zuda pirmā apļa beigās, kad Kaspars no sacensībām izstājās pēc kritiena, savācot atlikušajos posmos piecīšus, ar mērķi, lai dabūtu ieskaiti un nezustu cerība cīnīties par kopvērtējumu.
Andris pēc šīm sacensībām ir pieteicis sevi arī šogad kā galveno pretendentu šī gada spēcīgākā triālista titulam gan Baltijā, gan Latvijā.
ATK un Andra Grīnfelda prioritāte šogad ir dalība Eiropas jauniešu čempionātā un Eiropas junioru čempionātā. Tuvākās sacensības ir EČ pirmais posms, kas notiks 1-2.jūnijā Tanvaldē, čehijā.
Sacensību rezultāti Baltijas čempionāts:
A grupa 1.Andris Grīnfelds (Agarska TK), 2.Kaspars Vērnieks(MT skola), 3.Didzis Grundulis (MTskola).
Dbeg grupa 1.Ingus Hmeļņickis(MTskola), 2.Roma Kazimieraitis(Lietuva), 3.Ketija Agarska(Agarska TK)

Agarska TK preses dienests
twitter.com/Agarska_TK
Komentāri (0)  |  2013-05-25 05:26  |  Skatīts: 1325x   
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ