Nedēļas nogalē aizvadīti pēdējie Latvijas un Baltijas čempionāta posmi.
Nedēļas nogalē aizvadīti pēdējie Latvijas un Baltijas čempionāta posmi.

15. un 16. septembrī – Lietuvā, netālu no Trakai norisinājās Latvijas un Baltijas čempionāta pēdējie un izšķirošie posmi, kurus organizēja Agarska Triāla Klubs kopā ar Pauliusu Albertaviču.

15. septembrī notika Baltijas čempionāta 3. posms.

Trase pārsvarā sastāvēja no mākslīgajiem šķēršļiem, taču vēl interesantāku to padarīja lietus, kas abas dienas padarīja to slidenu. Organizatori trasi izveidoja tehnisku un sarežģītu, taču ne pārāk grūtu, atbilstošu katras grupas līmenim, ko var spriest pēc sacensību rezultātiem.

Kā jau bija plānots, pirmajā dienā galvenā cīņa par Baltijas čempiona titulu izvērtās starp Andri Grīnfeldu (Agarska TK) un Kasparu Vērnieku (MT skola), jo abiem sportistiem kopvērtējumā bija pa vienai uzvarai.

Šai starplaikā Andris vairāk ir domājis par smagu darbu sacensību organizēšanā kluba interesēs, bet Kaspars paspējis patrenēties pie spāņu un somu treneriem, nobraukt treniņsacensības somijā un Eiropas čempionāta posmu Holandē.

Taču mēs visi zinām, ka tās ir tikai piedevas pašmāju treneru darbam, un neko nespēj dot bez pamata no mājām.

Tā arī notika, ka visu dienu starp abiem braucējiem norisinājās sīva cīņa – pirmajā aplī Kasparam 3 soda punkti mazāk, taču otro apli Andrim izdodas nobraukt labāk un vinnēt par 7 punktiem un tikpat pārliecinoši nobraukt arī 3. apli, rezultātā uzvarot Kasparu pārliecinoši par 16 soda punktiem.

C grupā uzvarēja Artūrs Grīnfelds (Agarska TK), atstājot 2. vietā Didzi Grunduli (MT skola) un 3. vietā Guntaru Mateusu (Grobiņas MK).

D grupā dominēja igauņu sportisti, uzvarēja Vallo Poders (MK Panter), otrais Kristers Einass (Grobiņas MK) un trešais Henry Kraus (MK panter).

Kopvērtējumā trīs posmu rezultātā Baltijas čempiona titulu trešo reizi izcīna Andris Grīnfelds (Agarska TK), otrajā vietā atstājot Kasparu Vērnieku (MT skola) un trešajā Didzi Grunduli (MT skola).

Otrajā dienā, tajā pašā trasē notika Latvijas čempionāta noslēdzošais piektais posms. Spēcīgākajā A grupā interesantā cīņā ar nepārliecinošu 1 punkta pārsvaru izdevās uzvarēt Kasparam Vērniekam (MT skola), tādējādi šī gada Latvijas čempionāta posmos izcīnot otro uzvaru, Andris Grīnfelds (Agarska TK) šoreiz paliek otrajā vietā, bet ar to pietiek, lai viņš pirmo reizi kļūtu par Latvijas čempionu.

Artūrs Grīnfelds (Agarska TK) izcīnot pirmo vietu C grupā, Latvijas čempionāta kopvērtējumā iegūst bronzas medaļu. Viņu no pirmās vietas šķir tikai viens punkts, bet atceramies, ka pirmajā posmā viņš brauca A grupā, līdz ar to zaudējot punktus šai grupā.

Otrais posmā C grupā paliek Didzis Grundulis, taču trešajā vietā Igaunijas sportiste Keity Meier.

Šī gada Latvijas atklātā klubu komandu čempionāta vērtējumā, vairāk kā pārliecinoši uzvaru izcīna – Agarska Triāla Kluba Komanda ar 454 punktiem, otrie Moto Triāla Skola 408 punkti, trešie MK Panter 294 punkti. Taču pilnīgi ir skaidrs, ka strauji augošā Grobiņas MK un MK Panter komandas nākamgad cīņu par otro vietu padarīs krietni interesantu.

Šīs sezonas noslēgumā – Latvijas izlase dosies uz Pasaules Nāciju Triālu – Šveicē 30. septembrī un nedēļu pēc tam triāla sezona noslēgsies ar Igaunijas čempionāta pēdējo posmu Muhu salā, kur pēc četriem posmiem gan Andrim, gan Kasparam ir pa divām uzvarām.  

Agarska Triāla Kluba prezidents un Valde šodien saka paldies visiem komandas atbalstītājiem, vecākiem, kluba biedriem un līdzjutējiem par atbalstu.

Komanda ar minimāliem spēkiem ir izdarījusi visu kas plānots. Jau vienpadsmito reizi ir izcīnīts klubu komandu Latvijas čempionu tituls, ir izcīnīts Baltijas klubu komandu čempionu tituls, ir izcīnīti individuāli Baltijas un Latvijas čempionu tituli.

Latvijas izlases pamatsastāvs Pasaules Nāciju Triālam ir komplektēts no mūsu kluba sportistiem.

Tagad gaidīsim kā norisināsies starti Šveicē.

Bildes no sacensībām!

Rezultāti no Trakai, abām dienām!

Latvijas čempionāta kopvērtējums!

Baltijas čempionāta kopvērtējums!


Agarska TK preses dienests

twitter.com/Agarska_Tk
Komentāri (8)  |  2012-09-18 05:29  |  Skatīts: 6104x   
Čikses* - 2012-09-18 05:46
Man jau liekas, ka tas Vērnieks nemaz tik stiprs nav. Ja Andrim ir garīgais, tad viņam nespīd. Un Vērnieksir vecs.
Mums interesē viens jautājums. Kas Andri un Kasparu tāpat pārējos iemācīja to ko viņi māk.
Es arī gribu paprovēt.

lidzjutejs* - 2012-09-18 06:06
Kasparam jau trenera nav, viņš pats visu ir izkodis un kļuvis par Latvijas čempi. Malacis. Tagad māca citus.

lidzujtejs2* - 2012-09-18 06:25
ja kaspars grib un ir labā omā, viņš izdarīs visu

S.Josta* - 2012-09-18 16:14
Ko jūs te ņematies, kurš labāk brauc? Uzvara Baltijā vai Latvijā ir tikpat nozīmīgs notikums, kā maskačkas Sergeja uzvara skrējienā līdz 22.00 pēc bambusenes. Labāks ir tas kurš sevi pierādīs starptautiskajās sacensībās, kur vienā grupā būs vairāk par 10 braucējiem....Ā, jā, bet Latvijā neviens nezina,kas ir triāls un tapēc nav sponsori, nav naudas un nekas nevizās uz priekšu, tik savā sulā daži vāras uz dižojas ar nenozīmīgiem nosaukumiem...

tiesnesis* - 2012-09-18 17:09
Viss, kas te komentēts ir galīgs sviests.
Gan Andri, gan Kasparu kāds ir izaudzinājis, paši neko nav izkoduši, ja nu vienīgi tagad kož, jo ir sasnieguši līmeni, kad to var.
Bet ne par to. Abi ir labi un prieks par to. Un spējas starptautiskā līmenī noteikti ir augstākas kā citos sporta veidos Latvijā.
Triālā arī citās valstīs ir 2-5 braucāji elitē.Viennozīmīgi.
Vai Jums nav apnicis rakstīt tikai slikto. Vai tad nekā pozitīva nav? Jūs paši rakstītāji esiet slimi.

Egils* - 2012-09-18 18:03
Beidziet vārīties.
Izlasiet rakstu.
Tur viss ir pateikts.
Es personīgi priecājos par katru Kaspara panākumu, jo viņš pilnīgi viennozīmīgi ir mans audzēknis. Tas ir normāli un pozitīvi, ja audzēkņi apsteidz skolotājus. Tātad darbs nav bijis veltīgs.
Man prieks par Andri un Kasparu. Es jūtos laimīgs.

Mr. x.* - 2012-09-19 01:05
ahujel...Vērnieks labi nostartē eiropā... bet nevar vinnēt kaut kādu sīko.Varbūt dievs atspēlējas par gada sākumā izdarītajiem gājieniem.
Varbūt viņam nevajdzēja iet un trenēt kaut kādus sīkos, ko viņš jau laikam tagad ir beidzos darīt, bet padomāt vēl par savām karjeras gaitām un kopā ar Grīnfeldu kaut kur aizbraukt un tur parādīt ka arī latvieši ir uz kaut ko spējīgi..
Bet nu jā, puika jau vēl ir liels bērns.. klausās tikai to ko viņa "tēls" saka.. smeikliigi.
Bet nu tā abi puikas malači, gan andris, gan kaspars, liimenis ir augsts un škiet ka puikām ir karjeras augša!

To - S.Josta - neraksti tik stulbu vārdu, ja jau pēc rakstītā var pateikt ka esi zināms triāla aprindās kaut kur, grāvju lietas taisot un skrienot pakaļ citiem un īstenībā vēl leilāks mēsls tu, jo necenties neko darīt lietas labā, lai piesaistiitu kādu sponsoru vai izaudziinātu jaunu braucēju!

EGILS* - 2012-09-19 03:14
Nevajag tā.
Es saprotu, ka kādam sirdī ir rūgtums. Rūgtums būs. Mūsu klubs uzvarēs arī nākamos kausus. Mēs būsim izlases pamatsastāvā. Ja variet izdariet kaut ko paši. Un Kaspars pilnīgi viennozīmīgi ir mans.


- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ