Baltijas un Igaunijas čempionāts - Vasalemmā! (Papildināts ar rezultātiem)Aizvadītajā nedēļas nogalē Igaunijā – Vasalemmas dolomīta karjerā norisinājās Baltijas čempionāta otrais posms un Igaunijas čempionāta trešais posms triālā.
Baltijas čempionāts notika sestdien, kurā piedalījās rekordliels moto un velo dalībnieku skaits – 59.
Iespējams neplānoti lielais dalībnieku skaits vai kādi citi blakus apstākļi, sacensību organizatoriem sestdienas rītā lika pārcelt sacensību startu par 1 stundu uz priekšu. Paziņojot par starta pārcelšanu arī nolikumā tika veiktas nelielas izmaiņas palielinot kontrollaiku par 1 stundu. Tomēr sacensību gaitā, kad bieži vien pie posmiem sportistiem nācās gaidīt pat vairāk kā 20 minūtes, sacensību organizatori nolēma palielināt kontrollaiku vēl par stundu, līdz ar to, katram dalībniekam trase bija jāveic 6,5 stundu laikā.
Trasi sacensībām palīdzēja veidot pieredzējuši spāņu treneri, kuri iekļāva diezgan daudz un dažādus tehniskus elementus, kuri jau atbilda vairāk A grupas līmenim, lai arī Baltijas čempionātā augstākās grūtības trase ir - B, kā arī veidoja diezgan garus posmus, kuros ļoti nācās kontrolēt laiku. Pirmajā dienā bija jāpārvar 9 posmi četros apļos.
Otrajā dienā Igaunijas čempionātā sportistiem bija jāveic 9 posmi un 3 apļi.

Baltijas čempionāta posmā jau pirmajā aplī Andris Grīnfelds (Agarska TK) pieļāva dažas nepiedodamas kļūdas, pieskaršanās bultām, savu vārtu neievērošana utt., kas nekādi nenorāda meistarības līmeni. Diemžēl tālākajā sacensību gaitā rezultātu izlīdzināt vairs nebija iespējams, jo trase bija pārāk viegla.
Uzvar Kaspars Vērnieks (MT skola) un līdz ar to izlīdzina rezultātu Baltijas čempionāta kopvērtējumā. Tagad Andrim un Kasparam ir pa 37 punktiem un Baltijas čempions noskaidrosies 15 septembrī Trakai.
Otrā dienā Igaunijas čempionāta posmā arī uzvarēja Kaspars. Viņam viena punkta pārsvaru nodrošināja tas, ka Andris noslāpstot motociklam dabūja lieku piecīti. Kasparam tādu kļūdu nebija.


Svētdien pēc sacensībām sazinājāmies ar Agarska TK sportistu – Andri, lai uzzinātu kā viņam veicās šajās sacensībās.
Garās brīvdienas gandrīz jau man ir galā, esmu ceļā uz mājām. Sacensības man patika, jo norisinājās interesantā trasē un cīņā ar manu galveno konkurentu Kasparu Vērnieku no MT Skolas, taču abas dienas man nedaudz pietrūka veiksme. Pirmajā dienā Baltijas čempionātā rezultāti bija diezgan līdzīgi, pēc pirmā apļa zaudēju 7p, un tad sāku mēģināt atvinnēt zaudēto, taču dažu neveiksmīgu kļūdu dēļ, vieglās vietās tika gūti pavisam nevajadzīgi soda punkti, līdz ar to zaudējot Kasparam par 5p. Otrā dienā trase netika mainīta un jau pirms sacensībām paredzējām, ka uzvarēs tas, kuram būs vairāk veiksmes, jo iepriekšējā dienā bija tikai viens posms sacensību laikā, kuru nespēja neviens veikt bez soda punktiem. Otrās dienas rezultāti arī to pierāda – pirmajā aplī man un Kasparam vienāds soda punktu skaits - 5 , otrajā atkal abiem vienādi 7 soda punkti, taču trešajā man – 6p, bet Kasparam izdodas veikt trasi ar 5p un man nākas zaudēt pirmo vietu ar mīnus  1 soda punktu. Galvenokārt tāpēc, ka  otrajā aplī pavisam neveiksmīgi, iespējams sarežģītāko posmu, cenšoties izbraukt ar 1 soda punktu, man neveiksmīgi noslāpa motocikls un saņēmu maksimālo punktu skaitu, kas daudz izšķīra šajās sacensībās. Taču, lai arī veiksme man laikam nestāvēja klāt, esmu priecīgs, ka varēju sīvi konkurēt ar Kasparu, kurš jau vairākas nedēļas dzīvojis Somijā un Igaunijā intensīvi trenējoties pa dažādām trasēm, kamēr es savus treniņus pārsvarā veicu tikai savā mājas trasē. Protams, vēlos teikt arī lielu paldies Agarska Triāla Klubam un savam brālim Artūram par atbalstu sacensībās.

Nākošās sacensības jau pēc divām nedēļām 25. un 26. augustā Agarska TK trasē – „Priežkalnos”

Baltijas čempionāta rezultāti!

Baltijas čempionāta kopvērtējums!

Igaunijas čempināta rezultāti!Informāciju sagatavoja
Agarsk TK preses dienests
Twitter.com/Agarska_TK
Komentāri (0)  |  2012-08-14 20:00  |  Skatīts: 4249x   
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ