2012. gada Nāciju kauss


2011. gada Nāciju Triāls Tolmezzo ir aizvadīts, un ir jau apstiprināts, ka 2012.gadā šīs Valstu komandu sacensības notiks Moutier Šveicē, kur Šveices moto federācija svinēs savu piecdesmit gadu Jubileju.

Šī ir pirmā reize, kad Šveicē notiks FIM Nāciju Triāls. Moutier atrodoties 55.km no Bāzeles 2004.gadā organizēja Pasaules Triāla čempionāta posmu.

2012 gadā Nāciju Triāls notiks 29 reizi. Atcerēsimies, ka pirmās šī ranga sacensības notika 1984 gadā Myslenicē, Polijā.

Tradicionāli Šveicē pasākums notiks trīs dienu formātā un ietvers 2012 gada sieviešu Pasaules čempionāta posmu, sieviešu Nāciju Triālu, Nāciju Triālu, un norisināsies no 28-30-ajam septembrim.

Līdzās Francijai, Vācijai, Itālijai un Spānijai, Šveice ir viena no piecām valstīm, kas piedalījusies visos FIM Nāciju triālos no 1984.gada.

Latvija sākot no 2001.gada ir piedalījusies visos notikušajos vienpadsmit TDN.

Mūsu komandā visvairāk dalības ir Renāram Agarskim, kurš piedalījies desmit nācijās, pa septiņām reizēm Latviju pārstāvējuši Kaspars Vērnieks un Lauris Klēbahs, sešas dalības Artūram Grīnfeldam.

Guntars Mateuss, Kaspars Kuļikovs un Agris Kibars komandu pārstāvējuši trīs reizes, un pa reizei izlasē iekļauti Andris Grīnfelds, Jānis Šalts, Ivars Mūrnieks un igaunis Jaak Burk.

Jāpiebilst, ka Ivars Mūrnieks Nāciju Triālā startējis vēl vienu reizi vēl padomju laikā, kad tika iekļauts PSRS izlasē.

Ļoti svarīgu vietu komandā ieņem arī mehāniķi-asistenti. Komandai ir palīdzējuši piecas reizes Artūrs Grīnfelds, trīs reizes Mārtiņš Laugalis, pa divām reizēm Egils Agarskis, Andris Pričins, Kaspars Kuļikovs, Agris Kibars, un Andris Petrovskis.

Pa reizei Guntars Mateuss, Oskars Saltums, Dzintars Einass un Andris Grīnfelds.

Uz šo brīdi situācija Latvijas triālā ir tāda kāda ir. Viennozīmīgi, ka brīnumi nenotiks. Un tas nozīmē, ka nākamgad Latviju pārstāvēt varēs tikai Renārs Agarskis, Kaspars Vērnieks un Andris Grīnfelds. Tie kas nav spējīgi Latvijā droši braukt A grupas trasē, nu nekādi nevar kandidēt uz izlasi. Šāds dalībnieks tikai kavē un velk uz leju komandu. Tad jau labāk iet uz nepilno trīs dalībnieku sastāvu.

Vienīgais, kas joprojām nebraucot triālu, varētu pārstāvēt Latviju kā ceturtais komandas dalībnieks, ir Lauris Klēbahs, kurš šobrīd aktīvi nodarbojas ar „stuntriding". Kaut gan visa sezona vēl priekšā un ir laiks sevi parādīt arī pārējiem.

Skaidrs, ka jau uzreiz pēc jaunā gada, triāla komisijai jānosprauž gatavošanās stratēģija, jāapstiprina komandas menedžeris un JĀSĀK.

Pagājušais gads parādīja, ka viss ir kārtībā.

Vēl daži interesanti fakti. Latvijas komanda vienmēr ir bijusi jaunākā visu TDN dalībnieku vidū. Un kā nu ne, ja mūsu komandā piecpadsmit gadu vecumā izlasē tika iekļauti Renārs Agarskis (2001 gadā otrajā sezonā kopš sāka nodarboties ar triālu), Andris Grīnfelds (2011), Kaspars Vērnieks (2005).

Labākie komandas starti ir 2003 gads Lavaronē Itālijā, 2007.gadā Menas salā un 2008.gadā Andorā. Vērtējums ir ne pēc iegūtās vietas, bet pēc rezultāta pret mums tuvākajām komandām Luksemburgu, Portugāli, Dāniju, Kanādu, Venecuēlu u.c.

Diemžēl jāsaka, ka vislabākajā formā Latvija bija 2004.gadā Cordobā, kur būtu izcils rezultāts, diemžēl Artūrs Grīnfelds cīnoties par Latvijas čempiona titulu Jelgavas posmā salauza kāju, un tika pieļauta vēsturiska kļūda. Komandā netika iekļauts Kaspars Vērnieks, kam bija 14 gadi, bet šai rudenī viņš viennozīmīgi Latvijā jau bija meistarības ziņā ceturtais aiz Renāra, Artūra un Agra. Izlasē paņēmām Guntaru Mateusu pa taisno no armijas. Rezultātā Guntars dabū traumu jau pirmajā posmā un Lauris, kas brauc Artūra vietā pirms starta iesildoties nelaimīgi salauž roku. Trūka trešais, kas vienkārši finišētu, jo A.Kibars un R.Agarskis nobrauc lieliski.

Un pats pēdējais ko vajadzētu pateikt, TDN ir triāla olimpiāde, kur nav svarīgs rezultāts, bet iespēja braukt un izbraukt. Un te galvenais ko vērtē FIM ir tas vai Valsts ir vai nav spējīga šeit piedalīties. Kad mēs sākām braukt Nācijās, mūsu ģenerālsekretārei Ņinai Birjukovai FIM vadība ar izbrīnu prasīja un priecājās, „..latvieši var pabraukt Triāla Nācijas, tas ir ideāli...".

Tādēļ viens no galvenajiem vērtējumiem TDN ir individuālo dalībnieku dalību skaits šais sacensībās. Ne pa velti dažus gadus atpakaļ Diego Bosis tika godināts tikpat cik uzvarētāji ar to, ka viņam ir visvairāk dalības TDN.

Un šeit priecīga ziņa. Ja Bosim ir 22 dalības, otrais Lampkins ar 18 dalībām, tad 544 dalībnieku konkurencē, Renārs Agarskis ir 37 vietā. Un pats galvenais, ka 90% dalībnieki virs viņa, vairs nav spējīgi braukt savu valstu izlasēs. Jāturpina, lai panāktu Bosi. Vai tas arī nevar būt motīvs?

Šeit ir pieejams visu Latvijas sportistu dalību skaits Nāciju triālā, par katru gadu.


Šeit ir pieejama tabula ar visiem Pasaules sportistiem, kuri ir piedalījušies Nāciju kausā.

Lūk Latvijas izlases startu vēsture.

Informāciju sagatavoja - Egils Agarskis
Seko mums -
www.twitter.com/Agarska_TK

 

Komentāri (0)  |  2011-12-06 06:17  |  Skatīts: 2217x   
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ