Rīgas posmā triālā uzvar Andris Grīnfelds un Ansis DermaksSestdien 20.augustā Rīgas Brīvostas teritorijā Mangaļsalā notika Baltijas čempionāta 4.posms triālā, kurš vienlaicīgi ir arī sezonas priekšpēdējais posms. Sacensības tika plaši pārstāvētas ar vietējiem un Igaunijas moto un velo Baltijas spēcīgākajiem triālistiem, pulcējot kopā 40 dalībniekus.

Spēcīgākajā moto A klasē pie uzvaras tika šā brīža čempionāta līderis – jelgavnieks Andris Grīnfelds, sacensībās finišējot ar 44 soda punktiem. Otrais palika komandas biedrs Kaspars Vērnieks – pagājušā gada Latvijas čempionos, zaudējot Andrim par 14 punktiem. Trešā vieta sacensību rezultātā netika trešajam sacensību dalībniekam A grupā Renāram Agarskim, jo sacensību laikā viņš bija spiests izstāties no cīņas par uzvaru dēļ tehniskām problēmām priekšējam amortizatoram.

Velo klases kopvērtējumā pie uzvaras atkārtoti un bez lieliem pārsteigumiem tika Usmas triālists Ansis Dermaks tikai ar 6 soda punktiem. Kā izteicās pats sportists, tad pie uzvaras tika bez īpašas piepūles. Otrais kuldīdznieks Valters Smiltāns ar 20 soda punktiem, kurš Igaunijā Baltijas čempionāta otrajā posmā visiem par pārsteigumu tika pie savas pirmās uzvaras Baltijas sacensību seriālā. Trešais pasākuma organizators Kristaps Skudra ar 38 soda punktiem.

Stabilas līderpozīcijas absolūtajā čempionāta vērtējumā pēc Mangaļsalas posma Rīgā saglabā Andris Grīnfelds ar 74 punktiem motociklu grupā un Ansis Dermaks ar 77 punktiem velosipēdu grupā.

„Dienu un nakti pirms sacensībām trasē bija pamatīgs lietus, kas sekcijas padarīja īpaši slidenas un bīstamas elites grupām. Tomēr organizatori paļāvās uz to, ka sestdien pa dienu nelīs un virsējā trases kārta apžūs, līdz ar to sportisti spēs tikt galā ar visai ekstrēmiem šķēršļiem, jo trasē tika ielikti jauni elementi un nebijušas vietas. Mūsu cerības attaisnojās un varam lepoties, ka šoreiz tieši velosipēdu grupām trases bija īpaši veiksmīgi un pārdomāti uzbūvētas. Arī no sportistiem bija daudz teicamu atsauksmju par trasi. Milzīgs paldies par to visai Karters komandai, kura palīdzēja sabūvēt trasi, neskatoties uz lietaino laiku” komentē sacensību organizators Kaspars Kuļikovs. „Īpašs prieks arī par inovatīvo apbalvošanas ceremoniju Lido Atpūtas centrā, kura bija visnotaļ izdevusies, jo pirmo reizi pēc ilgiem laikiem uz apbalvošanu sportisti bija ieradušies pilnā sastāvā. Rīdziniekiem svētkos bija iespēja pavērot velotriāla priekšnesumu pirms pašas apbalvošanas, tādejādi popularizējot Triālu kā sporta veidu plašākai sabiedrībai.”

Līdz ar šo sacensību posmu Rīgā ir jau zināms un pieteikts Latvijas izlase sastāvs dalībai Pasaules Nāciju kausā triālā, kurš šogad norisināsies 18.septembrī Tolmezo trasē Itālijā. Izlases pamatsastāvā būs Renārs Agarskis, Andris Grīnfelds un Kaspars Vērnieks, visi Agarska Triāla kluba (ATK) sportisti no Ozolnieku novada. Kā nākamais komandā pieteikts Artūrs Grīnfelds arī no ATK, kurš būs vai nu ceturtais izlases braucējs vai komandas asistents mehāniķis.

Kopumā šogad Baltijas čempionātam paredzēti pieci sacensību posmi, šobrīd aizvadīti jau četri. Nākamais un pēdējais sezonas Baltijas čempionāta posms notiks 10.septembrī Lietuvā (Trakai).

Sacensību oficiālie atbalstītāji – Rīgas meži, Stats Serviss, dokumentālais raidījums PMP, Lido Atpūtas centrs, trialsmaster.net. Pasākuma laikādarbojās arī bufete. Sacensību organizators Triāla klubs Karters sadarbībā ar Latvijas Motosporta federācijas Triāla komisiju.

Baltijas čempionāta 4.posma, Rīga (Mangaļsalas rezultātu pirmais trijnieks):

Moto A
1. Andris Grīnfelds 44 s.p.
2. Kaspars Vērnieks 58 s.p.
3. Renārs Agarskis, izstājas

Moto C
1. Agris Kibars, 27 s.p.
2. Margo Novikov, 56 s.p.
3. Vallo Poder, 59 s.p.

Moto D
1.Enrico Pedak, 30 s.p.
2. Keity Meier, 47 s.p.
3. Hentry Kraus, 55 s.p.


Velo E elite
1. Ansis Dermaks, 6 s.p.
2. Valters Smiltāns, 20 s.p.
3. Kristaps Skudra, 38 s.p.

Velo E eksperti
1. Armands Paupers, 16 s.p.
2. Rihards Grantiņš, 19 s.p.
3. Klāvs-Dāvids Pūlmanis, 32 s.p.

Bildes no sacensībām:
1. spied šeit

2. spied šeit

3. spied šeit

Sacensību rezultāti:
Sestdienas rezultāti pieejami šeit!

Svētdienas rezultāti pieejami šeit!

Komentāri (2)  |  2011-08-23 16:38  |  Skatīts: 2842x   
Egils* - 2011-08-24 00:38
Nu kopvērtējumā klubiem zaudējam Panter 47 punktus. Valstu moto vērtējumā 25.
Laikam nebija pareizs lēmums Renāram izstāties. Vajadzēja nobeigt, kas dotu gan klubam gan Valstij plus 30 punktus. Valstu vērtējumā Traķos būs grūti, jo nebūs Agris un neiedos punktus.

Kaspars Kuļikovs* - 2011-09-02 19:43
Andri, kad pārpulicē citu gatavotus raklstus, tad nepieciešams likt atsauci uz autoru!


- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ