Baltijas un Latvijas čempionāts Priežkalnos un intervija ar Andri Grīnfeldu.
Pagājušajā nedēļas nogalē Ozolnieku novada Priežkalnos Grīnfeldu māju privātajā teritorijā notika Baltijas un Latvijas čempionāta posmi triālā.
Andris un Artūrs Grīnfeldi bija ieguldījuši lielu darbu un sagatavojuši interesantu un sarežģītu trasi, kuru vēl grūtāku padarīja lietus.
Uz sacensībām ieradās 32 triālisti.
Baltijas čempionāta absolūtajā vērtējumā šai posmā uzvarēja Renārs Agarskis ar 89 soda punktiem, otrais Andris Grīnfelds ar 94 soda punktiem. Trešais Kaspars Vērnieks, patreizējai Latvijas čempions ar 97 soda punktiem.
Pārējie Jelgavas motobraucēji ieguva sekojošas vietas, Grundulis Didzis C grupā ceturtais, Šuliņš Gatis D grupā arī ceturtais.
Free grupā ar enduro motocikliem Artūrs Grīnfelds un Ģirts Grundulis attiecīgi pirmais un otrais.
Pēc trešā posma esam pietuvojušies Igaunijas izlasei kopvērtējumā valstu moto vērtējumā un atpaliekam tikai par 10 punktiem. Tāpat klubu vērtējumā Agarska TRIĀLA Klubs guva uzvaru un kopvērtējumā atpaliekam no igauņu MK Panter par 13 punktiem ieņemot otro vietu.
Domājams, ka nākamajā Baltijas čempionāta posmā Mangaļsalā nākamajā sestdienā igauņus kopvērtējumā panāksim gan Klubu gan Valstu vērtējumā.

Otrā dienā turpat notika Latvijas čempionāta trešais priekšpēdējais posms. Dramatiskā cīņā starp Andri Grīnfeldu un Renāru Agarski, uzvarēt izdevās seškārtējam Latvijas čempionam Renāram.
Pēc pirmā apļa Renārs bija priekšā  Andrim par diviem soda punktiem, otrā apļa vidū pārsvars saniedza jau 7.soda punktus, bet līdz apļa finišam Renārs pamanījās sapelnīt krietni daudz sodus un zaudēja Andrim divu apļu summā jau četrus punktus.
Trešajā aplī Renāram izdevās saņemties un parādīt tiešām labu meistarību. Finišā uzvara ar 114 soda punktiem, Andrim 120 soda punkti.
Pēc šī posma Renārs jau nopietni pieteicis savu kandidatūru šī gada čempiona titulam, jo pēdējā posmā Trakai 11.septembrī viņam vajag tikai finišēt un iegūt vismaz piekto vietu.
Pārējie Jelgavas braucēji sekojošās vietās, Vērnieks Kaspars B grupā pirmais, Politers Voldemārs C grupā otrais un Didzis Grundulis ceturtais.
Dmini grupā Hmeļņickis Mikus ceturtais un Šuliņš Gatis otrais.
Gribam pateikt paldies visiem atbalstītājiem un sponsoriem, galvenokārt Ozolnieku Novada Domei, Jelgavas Sporta Servisa centram, Šlesera Reformu partijai LPP/LC.
Pēc pirmās dienas sacensībām notika interesanta vakara programma, kur klātesošo Valstu komandas savā starpā sacentās mombobolā (futbols, kur visi komandas dalībnieki savā starpā sasieti virvēs un vārtsargs piesiets pie vārtiem), un basketbolā.
Šis seriāls starp Latvijas un Igaunijas komandām beidzās ar draudzīgu neizšķirtu.

Pēc šī posma jau ir zināma arī Latvijas izlase, kura startēs šī gada Nāciju kausā jeb pasaules Valstu komandu čempionātā. Izlase patreiz satāv no visiem Ozolnieku Novada iedzīvotājiem Renāra Agarska, Andra Grīnfelda un Kaspara Vērnieka. Artūrs Grīnfelds būs vai nu ceturtais izlases braucējs, vai komandas asistents mehāniķis.

Pēc sacensībām parunājām ar Agarska triāla kluba braucēju un vienu no sacensību organizatoriem Andri Grīnfeldu!

1. Kā norisinājās sacensības un vai nebija lieli starpgadījumi?
Sacensības norisinājās ļoti veiksmīgi, pats galvenais, ka bez traumām. Viens neliels starpgadījums, gan bija, kurš vairāk gan saistīts ar velo triāla trases izveidi, kura notika tikai sacensību rītā. Ņemot vērā, ka triāla komisijas sēdē tika norunāts, ka pirms katrām sacensībām jāierodas vienam velo triāla pārstāvim, lai palīdzētu izveidot trasi tieši priekš velo triāla. Diemžēl jau iepriekš norunājot un vairakkārt sazinoties neviens neieradās. Tādēļ velo triāla trase tapa tikai sacensību rītā lielā steigā. Cerams, ka turpmāk viss mainīsies un nekas tāds vairāk neatkārtosies. Jo šādu trasi izveidot var tikai profesionāļi savā jomā.

2. Kāda trase bija moto triālistiem un vai tā bija pietiekami sarežģīta, lai varētu pārbaudīt nāciju izlases braucēju sagatavotību startam nāciju kausā Itālijā, kurš notiks septembrī?
Kā sportists varu teikt, ka trase bija ļoti interesanta un sarežģīta, pagaidām, manuprāt, grūtākā trase šīs sezonas laikā, taču kā redzams pēc punktiem cīņa notika starp visiem augstākās A grupas braucējiem, un visus viņus šķīra tikai dažu punktu starpība. Otrajā dienā lietus trasi padarīja vēl grūtāku, bet visi tāpat cīnījās punkts punktā.

3. Vai viss Agrska triāla klubs un sacensību organizatori ir apmierināti ar sacensību organizētību?
Pēc sacensībām nedaudz aprunājoties ar visiem sportistiem un organizatoriem, visi bija apmierināti, protams, ir kur tiekties un var vēl labāk, bet pats galvenais tika izdarīts ļoti labi! Kā daļējs trases saimnieks vēlos arī teikt visiem kluba braucējiem un biedriem - paldies par kopēju trases sakopšanu krūmu un zaru izvākšanu un citu palīdzību, kas pierāda tikai to, ka mūsu klubs ir vienots.

Rezultāti:

Latvijas čempionāta 3.posms, Priežkalni (2011.gada 14.augusts)

Baltijas čempionāta 3.posms, Ozolnieku novads, Priezkalni (2011.gada 13.augusts)Agarska TK preses dienests.
Komentāri (2)  |  2011-08-16 18:18  |  Skatīts: 4158x   
Aija Šuliņa* - 2011-08-24 03:31
Sestdien Baltijas čempionātā 13.augustā Gatis Šuliņš bija 3.vietā Dgrupā.

Egils* - 2011-08-26 03:16
Jā tekstā ir iezagusies kļūda, Gatis Šuliņš Baltijas čempionātā D grupā sestdien trešais. Rezultātu tabulās un kopvērtējumā viss ir pareizi.


- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ